Blog kategorie

Czy oczyszczacz powietrza dla dziecka to skuteczny sposób na walkę z alergią?

Czy oczyszczacz powietrza dla dziecka to skuteczny sposób na walkę z alergią?

Gdy w Twoim domu pojawiają się małe dzieci, potrzebują wyjątkowego traktowania. Warto zadbać o wszystko, co poprawi komfort ich życia i zapewni bezpieczeństwo. Dotyczy to także jakości powietrza, jakim oddychają. To ważne, tym bardziej że najmłodsi mają o wiele mniejszą odporność, są wrażliwsi i bardzo często cierpią z powodu różnego rodzaju alergii. Aby chronić zdrowie milusińskich i zapewnić im prawidłowy rozwój, zdecyduj się na oczyszczacz powietrza dla dziecka, który znajdzie miejsce w Twoim domu. Zobacz, dlaczego to dobry wybór.

Dlaczego oczyszczacz powietrza jest taki skuteczny? 

Kiedy każdego dnia narażeni jesteśmy na różnego rodzaju zanieczyszczenia, które wnikają do wnętrz przez okna i kratki wentylacyjne, potrzeba więc skutecznej ochrony. Siedzenie w zamknięciu nie pomoże, bo czasem każde wnętrze wymaga wietrzenia. Smog, kurz, spaliny samochodowe, pyłki i inne substancje są więc wyjątkowo trudnym przeciwnikiem. A dzieci, szczególnie te najmłodsze, które mają jeszcze delikatne płuca i drogi oddechowe, mogą na wszystko reagować.

Poradzić sobie z zanieczyszczeniami może jedynie oczyszczacz powietrza. To dobre rozwiązanie dla dzieci, zwierząt domowych i dorosłych domowników, którzy przecież także potrzebują zadbać o swoje zdrowie. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w mieszkaniu, czy w domu, takie urządzenie spełni swoje zadanie, oczyszczając powietrze, jakim oddychacie. To przydatne dla każdego domownika, bo chcąc zadbać o najmłodszych członków rodziny, podniesiesz komfort każdego.

Urządzenia te działają dzięki zamontowanym filtrom, które usuwają z powietrza zanieczyszczenia. Mogą skutecznie wyeliminować wszelkie roztocza, grzyby, bakterie i wirusy oraz wspomniane już alergeny. Inicjując obieg powietrza, oczyszczają je, a dodatkowo mogą jeszcze nawilżyć lub zjonizować to, co trafia do Twoich płuc.

Oczyszczacz powietrza dla dziecka – urządzenie do zadań specjalnych 

Gdy wiesz już, że zakup takiego urządzenia podniesie komfort mieszkania i przebywania w zamkniętej przestrzeni, warto zapoznać się z możliwościami poszczególnych modeli. W naszym sklepie znajdziesz ich wiele i doskonale wiemy, że wybór odpowiedniego nie jest wcale taki prosty. Na co więc zwrócić uwagę kupując oczyszczacz powietrza dla dziecka?

- Przede wszystkim dobrze znać rozmiar pomieszczenia czy też mieszkania, w jakim urządzenie będzie działać. Dobrze dopasowany oczyszczacz powinien w ciągu godziny przefiltrować powietrze nawet kilka razy.

- Ważna jest wydajność i zakres działania urządzenia. Jest prawdopodobne, że przy małych dzieciach, które szczególnie zimą więcej czasu spędzają we wnętrzach, oczyszczacz będzie chodził non stop. Latem zaś jego działanie będzie mocno ograniczone. Zakup maszyny bez regulacji wydajności to strata pieniędzy.

- Zobacz, jakiej jakości są filtry stosowane w urządzeniu i jak często trzeba je wymieniać. Kupując taką maszynę, warto zaopatrzyć się od razu w bezpieczny zapas. Unikniesz później przestojów w jej działaniu, gdy okaże się, że stare filtry nie dają już rady.

Filtry HEPA w maszynach do domu i dla dzieci

Wspomnieliśmy już, że filtry w oczyszczaczu powietrza dla dziecka pełnią najważniejszą funkcję. Te, które znajdują się w naszych urządzeniach, skutecznie bronią najmłodszych przed drobnoustrojami i kurzem. Do wyboru masz m.in. węglowe, wodne, elektrostatyczne i HEPA.

W przypadku dzieci, które są szczególnie wrażliwe na alergeny, rekomendujemy wybór tych ostatnich. High Efficiency Particulate Air poradzi sobie aż z 99,7% zanieczyszczeń. Jest to możliwe ze względu na jego wyjątkową budowę. Filtr składa się bowiem ze szklanych mikrowłókien, sprasowanych na kształt arkusza. Taka bibuła sprawia, że cząsteczki uderzają o włókna i osiadają na nich. Nie mogą więc wrócić do otoczenia, skutecznie oczyszczając powietrze wokół Twojego dziecka.

Dodatkowe funkcjonalności oczyszczaczy powietrza dla dzieci 

Czy oczyszczacz powietrza jest jedyną maszyną, która przyda się Twojemu dziecku? Z pewnością nie. Równie ważny jest nawilżacz, który zadba o jego komfort oddychania w okresie jesienno-zimowym. Wtedy powietrze jest bardziej suche, na skutek działania kaloryferów. Następstwem oddychania takim powietrzem mogą być podrażnienia i choroby górnych dróg oddechowych. Dzieci najczęściej cierpią właśnie z powodu tego typu dolegliwości. Mają problemy ze snem, tracą apetyt i są rozdrażnione. Nie ma się czemu dziwić, bo uporczywy kaszel skutecznie zniechęca do aktywności. Jeśli więc zakupisz oczyszczacz i nawilżacz, możesz tej sytuacji zapobiec.

Nawilżacz działa dzięki wodzie, która może być rozpylana na kilka sposobów. W naszym sklepie znajdziesz urządzenia ultradźwiękowe, parowe i ewaporacyjne. Niektóre modele łączą w sobie funkcjonalności oczyszczacza i nawilżacza, dzięki czemu możesz oszczędzić sporo miejsca. Kupujesz bowiem jedną maszynę. Niezależnie od tego, na którą z nich się zdecydujesz, pamiętaj, aby regularnie czyścić jej wnętrze. Tylko wtedy uchronisz swoje dziecko przed infekcjami, a przecież o to właśnie chodzi.

Oczyszczacz powietrza dla dziecka – bezpieczny sposób na oddech 

Wiele osób, które nie spotkały się do tej pory z maszyną oczyszczającą powietrze, zastanawia się, czy to bezpieczne dla dziecka. Obawy te wynikają z braku wiedzy na temat konstrukcji i działania takiego rodzaju urządzenia. Warto więc rozwiać wszelkie wątpliwości – oczyszczacze mogą być użytkowane w otoczeniu najmłodszych. Nie ma bowiem żadnych możliwości, aby cokolwiek w ich konstrukcji zaszkodziło dzieciom.

Mimo wszystko zadbaj o to, by maluchy nie miały do maszyny dostępu. Wydawać by się mogło, że ustawienie jej wyżej załatwi sprawę, jednak to błędne myślenie. Najwięcej zanieczyszczeń krąży bowiem przy podłodze, dlatego wybierz urządzenie mające możliwość ustawienia blokady rodzicielskiej i ustaw je na ziemi. Zabezpieczenie uniemożliwi zmianę ustawień, nawet gdzie dzieci będą dotykały przycisków. W ten sposób możesz być pewien, że nic złego się nie wydarzy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl