Blog kategorie

Jak oczyścić powietrze w domu? Poznaj sprawdzone sposoby!

Zanieczyszczone powietrze to duży problem. Długotrwałe oddychanie nim może skutkować pojawieniem się wielu uporczywych dolegliwości zdrowotnych. Szukasz rozwiązania, które pomoże Ci ponownie bezpiecznie oddychać pełną piersią? Zastanawiasz się nad tym, jak oczyścić powietrze w domu? Czytaj dalej, a przedstawimy Ci na to kilka domowych oraz profesjonalnych sposobów!

Czemu powietrze w domu jest zanieczyszczone?

Jakie czynniki mogą wpływać na to, że powietrze w Twoim domu jest zanieczyszczone? Najczęstszym problemem jest mieszkanie w dużym mieście lub przy ruchliwej ulicy. Zawieszony w powietrzu smog zawiera wiele toksycznych substancji, które negatywnie wpływają na Twój organizm. Przyczyną zanieczyszczeń mogą być także zwierzęta domowe, drobinki z mebli czy farb, a nawet kuchenne zapachy lub naskórek mieszkańców domu. Wszystkie te czynniki mogą źle wpływać na samopoczucie, szczególnie u osób będących alergikami. Jak oczyścić powietrze w domu?

Jak oczyścić powietrze w domu domowymi sposobami?

Czy są jakieś domowe sposoby, które pomogą Ci oczyścić powietrze w domu? Oczywiście! Poniżej podpowiemy Ci kilka najlepszych rozwiązań!

Dokładnie wietrz pomieszczenia

Jeżeli chcesz zadbać o swój komfort, powinieneś dobrze wietrzyć swój dom – nawet pomimo mrozu. Zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza pozwoli Ci zadbać o swoje zdrowie. Co jednak w przypadku, gdy mieszkasz w dużym mieście, w którym jest problem ze smogiem? Tutaj sytuacja się komplikuje. Jeżeli przez lokalne władze ogłaszany jest alarm smogowy, otwieranie okien absolutnie nie będzie wskazane. Czy w takiej sytuacji jest coś innego, co możesz zrobić, aby oczyścić powietrze domowym sposobem?

Postaw na rośliny!

W przypadku, gdy chcesz zadbać o czyste powietrze w swoim domu, koniecznie zdecyduj się na zakup roślin doniczkowych. Będą nie tylko efektownym dodatkiem, ale również pomogą Ci uporać się ze smogiem. Fikus, dracena, skrzydłokwiat czy bluszcz pospolity to zaledwie kilka z gatunków, które zarówno produkują tlen, jak i filtrują powietrze, wychwytując kurz oraz niektóre szkodliwe substancje. Ich skuteczność jest potwierdzona naukowo, jednak nie będą działać tak efektywnie, jak profesjonalne urządzenia czyszczące powietrze.

Jak skutecznie oczyścić powietrze w domu?

Zależy Ci na tym, aby skutecznie radzić sobie z zanieczyszczeniami powietrza w domu? W takim razie powinieneś zdecydować się na zakup solidnego oczyszczacza powietrza. To niezawodne urządzenia, które wyposażone są w systemy filtracyjne, dzięki czemu wyłapują drobinki o rozmiarze nawet 0,3 mikrona. Filtry węglowe i HEPA są tak skuteczne, że oczyszczają powietrze z 99,97% drobnoustrojów, alergenów, pyłów czy szkodliwych substancji. Na jakie marki warto się zdecydować? W domowych warunkach świetnie sprawdzą się oczyszczacze powietrza od producentów takich jak Sharp, Blueair, Vestfrost.

Skoro zdajesz już sobie sprawę z tego, jak skutecznie oczyścić powietrze w domu, teraz pora zaopatrzyć się w urządzenia, które Ci to umożliwią. Szeroki wybór nowoczesnych oczyszczaczy znajdziesz np. w asortymencie naszego sklepu. Wybierz spośród nich ten model, który spełni Twoje oczekiwania!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl