Blog kategorie

Jak wybrać oczyszczacz powietrza na smog? Podpowiadamy!

Walka ze smogiem to proces, który może trwać przez naprawdę długie lata. Mimo że świadomość społeczna rośnie z roku na rok, przed nami wciąż długa droga. Warto zatem wziąć sprawy w swoje ręce i poprawić jakość powietrza, którym oddychamy na co dzień. Z pomocą przyjść może urządzenie, jakim jest oczyszczacz powietrza na smog! Czym charakteryzuje się ten rodzaj oczyszczacza? Jak dokonać wyboru najlepszego urządzenia? W naszym dzisiejszym artykule udzielamy odpowiedzi na te pytania!

Oczyszczacz powietrza na smog – co go wyróżnia?

Jak zapewne dobrze wiesz, nie można całkowicie usunąć smogu ze wszystkich miast w Polsce. Możesz jednak znacznie poprawić jakość powietrza, którym oddychasz w swoim domu. Jednym ze skuteczniejszych sposobów jest oczyszczacz powietrza, który poradzi sobie z cząsteczkami smogu. Powinien on zwalczać także pozostałe zanieczyszczenia takie jak: alergeny, dymy, niewielkie cząsteczki gazów i pyłów, sierść, włosy, roztocza oraz zarodniki pleśni i grzybów.

Aby znaleźć urządzenie, które poradzi sobie ze zwalczaniem tych czynników, warto wybrać model, który wyposażony jest w system wielostopniowej filtracji. Jego działanie polega na tym, że każda kolejna warstwa filtrów wyłapuje coraz drobniejsze zanieczyszczenia, takie jak mikropyłki.

Jednym z najważniejszych elementów oczyszczacza na smog powinien być filtr HEPA. Jest to końcowy filtr charakteryzujący się niezwykle wysoką skutecznością. Jeszcze do niedawna znaleźć go można było wyłącznie na salach operacyjnych, w laboratoriach czy w przemyśle farmaceutycznym. Dziś jednak wykorzystuje się go do usprawnienia działania oczyszczaczy domowych i nie tylko.

Oczyszczacz wyłapujący smog

To, co wyróżnia dobrej jakości oczyszczacz na smog to fakt ciągłego monitorowania stanu powietrza. Niekiedy wystarczy tylko otworzyć okno, aby do Twojego domu dostał się smog z zewnątrz. Wówczas oczyszczacz powinien całkowicie zmienić swój tryb pracy, np. poprzez zwiększenie obrotów wentylatora, aby w jak najszybszym czasie przefiltrować powietrze w pomieszczeniu.

Czym się kierować przy wyborze oczyszczacza na smog?

Chcesz kupić dobrej jakości oczyszczacz, który doskonale oczyści powietrze ze smogu, jednak nie wiesz, na co zwrócić uwagę? Jednym z kluczowych parametrów, na którym musisz się skupić, to skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń. Co to tak właściwie oznacza i jak to sprawdzić?

Oczyszczacze wyróżniające się dobrą jakością w skuteczny sposób usuwają kurz, drobnoustroje, roztocza, alergeny oraz nieprzyjemny zapach. Aby móc ocenić ich skuteczność, musisz zwrócić uwagę, czy posiadają zdolność do usuwania pyłów PM2.5., czyli tych najbardziej niebezpiecznych i szkodliwych dla ludzkiego zdrowia. Warto wybierać takie modele, które wyposażone są także w filtr HEPA oraz filtr wstępny i węglowy.

Jeżeli szukasz urządzeń, które wspomogą Twoją walkę ze smogiem – z pewnością znajdziesz je w ofercie naszego sklepu. Posiadamy w sprzedaży wiele modeli oczyszczaczy, które poradzą sobie z każdym rodzajem zanieczyszczeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl