Blog kategorie

Jaki oczyszczacz do biura wybrać? Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Jaki oczyszczacz do biura wybrać? Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą firmę, salon fryzjerski czy sklep, potrzebujesz dostępu do świeżego powietrza. Niestety to, które nas otacza, nie zawsze spełnia wszelkie normy. Smog, alergeny, brzydkie zapachy… to wszystko wpływa na Twoje zdrowie i samopoczucie. Na szczęście jest sposób, który pozwoli Ci przywrócić wysoką jakość tego, czym oddychasz. Twoje miejsce pracy może być przyjemne i komfortowe, jeśli tylko zechcesz. Podpowiadamy jaki oczyszczacz powietrza do biura spełni pokładane w nim nadzieje.

Co Ci da oczyszczacz powietrza do biura? 

Oczyszczanie powietrza to dla wielu osób konieczność. Z jednej strony atakuje smog, który dusi i drapie. Z drugiej pylą rośliny, co może prowadzić do silnych reakcji alergicznych. Z trzeciej strony, niektóre miejsca potrzebują systematycznej dezynfekcji, a unoszący się później zapach jest nie do zniesienia. Niezależnie od tego, co Cię pcha do zakupu, zdecyduj się na profesjonalny oczyszczacz powietrza. Przyda się do biura, do domu i wszędzie tam, gdzie przebywasz. 

Czyste powietrze dla alergików

Gdy zaczyna się pylenie roślin, dla wielu osób jest to początek walki o każdy oddech. Także ci, którzy źle reagują na kurz, czy sierść, nie mają łatwego życia. Na szczęście są już metody, które mogą im pomóc. Oczyszczacze powietrza powinny znajdować się zawsze pod ręką, by gwarantować swobodę oddychania. Zamontowane w urządzeniach filtry skutecznie blokują większość szkodliwych substancji. Każdy, kto tego potrzebuje, może dzięki temu cieszyć się bezpiecznym oddechem. 

Gdy zimą zaczyna się palenie w piecach

Świadomość ekologiczna ludzi rośnie, jednak wciąż daleko jej do ideału. Dlatego w sezonie grzewczym nadal występuje duszący i mało przyjemny smog. Może on skutecznie uniemożliwiać oddychanie, a to prosta droga do rozwoju chorób. Posiadanie oczyszczacza powietrza w wielkich aglomeracjach, ale tak naprawdę właściwie wszędzie, to szansa na normalne funkcjonowanie. Nie da się przecież pracować, gdy każdy oddech sprawia trudność. Jeśli nie masz możliwości, by otworzyć okno, bo to, co znajduje się za nim może Ci zaszkodzić, zdecyduj się na profesjonalne urządzenie. Zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa sobie oraz pracownikom jest bowiem Twoim obowiązkiem.

Zapach, który nie jest zbyt przyjemny 

Silne środki chemiczne, intensywne wonie czy dym papierosowy… one wszystkie wywierają wpływ na Twój organizm. Ponieważ jednak istnieje sposób, by się przed tym uchronić, warto po niego sięgnąć. Blokada w postaci filtra, jaki umieszczony zostanie w oczyszczaczu powietrza, jest na tyle skuteczna, że ułatwia funkcjonowanie. Każdego dnia możesz czerpać oddech, który nie przynosi dyskomfortu. Twoje pomieszczenie stanie się wolne od brzydkich zapachów. Nic, co przedostanie się z zewnątrz, nie będzie miało wpływu na Twoje zdrowie. Pomożesz nie tylko sobie, lecz też każdemu, kto do Ciebie przychodzi. 

Jaki oczyszczacz powietrza do biura wybrać?

Główną przyczyną, dla której w biurach instaluje się oczyszczacze powietrza, jest ich położenie. Najczęściej znajdują się one bowiem w centrum miasta, a tutaj ciężko o rześki oddech. I to niezależnie od pory roku. A bez tego nie może być mowy ani o wydajności, ani o komforcie. Dodaj do tego dużą liczbę ludzi i komputery działające godzinami, a otrzymasz mieszankę wybuchową. Bez wsparcia ze strony technologii nie może być mowy o rozwoju przedsiębiorstwa. W takim biurze po prostu nie dałoby się pracować.

Przeglądając oferty oczyszczaczy powietrza do biura można złapać się za głowę. Jest ich bardzo dużo, dlatego wybór powinien być przemyślany. Wtedy maszyna będzie skuteczna i funkcjonalna. Zastanów się więc:

- jakich rozmiarów jest Twoje biuro i jak wiele osób w nim przebywa na co dzień,

- z jakiego rodzaju substancjami masz do czynienia,

- czy urządzenie powinno spełniać jeszcze dodatkowe funkcje.

Na podstawie odpowiedzi na powyższe pytania uda Ci się zawęzić krąg poszukiwanych oczyszczaczy do minimum.

Rozmiar oczyszczacza ma znaczenie

Małe pomieszczenia nie potrzebują takich urządzeń, które przeznaczone są do większych hal. Jest bowiem różnica między 20 a 180 metrami kwadratowymi. Moc oczyszczacza i jego wydajność powinny być więc dopasowane do Twojego biura. Nie musisz wydawać więcej, by otrzymać skuteczny sprzęt.

Przed czym potrzebna Ci jest ochrona?

Oczyszczacz powietrza do biura może uchronić Cię przed smogiem, który wlatuje z zewnątrz, jak i przed alergenami, dymem papierosowym i każdym innym brzydkim zapachem. Jednak często specyfika Twojej pracy sama stwarza mało komfortowe środowisko. Nagrzewające się urządzenia czy też używane środki mogą być szkodliwe dla innych. Wtedy urządzenie powinno posiadać adekwatne do potrzeb filtry. Tych jest naprawdę sporo i dopasowanie odpowiednich nie będzie problemem. Najlepsze w swojej klasie oczyszczacze posiadają ich aż pięć: filtr wstępny, filtr HEPA H13, filtr węglowy, jonizację i lampę UV-C LED. 

Dodatkowe funkcje, które przydają się w biurze

Aby zwiększyć skuteczność urządzenia, warto wybrać do biura oczyszczacz z jonizatorem. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza do miejsc, w których znajduje się wiele sprzętów elektronicznych. Wywołują one efekt elektryzowania się, co może być mało przyjemne dla znajdujących się wewnątrz osób. Jonizator poradzi sobie z tym problemem i zwiększy komfort Twoich pracowników. Tak samo przyda się nawilżacz, który podniesie jakość powietrza. Szczególnie w okresie grzewczym, kiedy to temperatura wysusza otoczenie.

Odpowiadając sobie na powyższe pytania, z pewnością wiesz już, na co zwracać uwagę wybierając oczyszczacz powietrza do biura. Dobry wybór zagwarantuje Ci efekty, jakich oczekujesz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl