Blog kategorie

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać do sypialni? Podpowiadamy!

Pragniesz zadbać o prawidłową higienę snu? Bez wątpienia jest to szczególnie ważne, mając na uwadze odpowiednią regenerację organizmu. Dlatego też pokój sypialniany powinien być wolny m.in. od zanieczyszczeń. Z pomocą przychodzi oczyszczacz powietrza do sypialni. Czym musi się odznaczać, aby zagwarantować właściwe warunki do spokojnego odpoczynku?

Oczyszczacz powietrza do sypialni – jak wybrać najlepszy z nich?

Nie ulega wątpliwości, że dostępne na rynku oczyszczacze powietrza oferują najróżniejsze funkcje i udogodnienia, które przekładają się na ich użyteczność. Oczywiście nie ma idealnego rozwiązania spełniającego pod każdym względem indywidualne oczekiwania wszystkich osób. Każdy ma w końcu odrębne potrzeby. Dlatego też podjęcie ostatecznej decyzji zakupowej niejednokrotnie sprawia niemałe problemy. Jak wobec tego wybrać odpowiedni oczyszczasz powietrza do sypialni i co warto wziąć pod uwagę decydując się na zakup tego właśnie akcesorium?

Zwróć uwagę na filtry zastosowane w oczyszczaczu powietrza do sypialni

Oczyszczacze powietrza odznaczają się na wiele sposobów. Przede wszystkim mowa o precyzji wyłapywania zanieczyszczeń, a także możliwości usuwania poszczególnych rodzajów nieczystości. Za powyższe działania odpowiadają filtry, wśród których niepodzielnie królują warianty węglowe oraz HEPA. Powód jest niezwykle prosty. Cechują się one dużą uniwersalnością, dzięki czemu potrafią zwalczyć różnorodne zanieczyszczenia.

W związku z tym decydując się na zakup oczyszczacza powietrza do sypialni, warto postawić na model zawierający jakościowe filtry HEPA E12 bądź też H13. Odpowiedzialne są m.in. za usuwanie wszelkich składników smogu. Te jak wiadomo, są szczególnie niebezpieczne. Gdy wnikają do krwiobiegu, mogą powodować nasilenie się objawów chorób układu oddechowego, czy też zaburzać rytm pracy serca. Tego rodzaju filtracja przyczynia się także to zniszczenia roztoczy oraz zarodników pleśni.

Natomiast w połączeniu z filtrem węglowym, urządzenie jest w stanie likwidować formaldehyd oraz inne szkodliwe gazy i niemiłe zapachy. Co warte uwagi, powyższe filtry zwalczają alergeny znajdujące się w powietrzu, jak i również wszelkie czynniki wywołujące ataki duszności. Dlatego też przedstawione wyżej rozwiązania to ogromne udogodnienie dla wszystkich alergików.

Wydajność oczyszczacza powietrza do sypialni jego głównym parametrem

Jednym z kluczowych parametrów urządzeń do likwidacji zanieczyszczeń w pomieszczeniach jest ich wydajność. Powinna być ona odpowiednio dostosowana do powierzchni pokoju. W przypadku sypialni nie jest to szczególnie problematyczna kwestia, ponieważ z reguły masz do czynienia z niewielkim wnętrzem.

Nie zmienia to jednak faktu, że zbyt niska wydajność oczyszczacza powietrza do sypialni, która przekłada się na powierzchnię pracy, najprawdopodobniej będzie skutkować potrzebą jego działania na znacznie wyższych obrotach. Przyczyni się to do generowania większego poziomu hałasu wpływającego negatywnie na komfort snu.

Głośność pracy oczyszczacza powietrza do sypialni

Wspomniana głośność to kolejna kwestia, którą należy rozważyć. Nie ulega wątpliwości, że najbardziej komfortowym rozwiązaniem byłaby bezgłośna praca oczyszczacza powietrza do sypialni. Niestety, takiego wariantu próżno szukać. Nie brakuje za to modeli, które znacząco redukują dźwięk, wobec czego nie obniżają jakości snu, ani nie powodują utrudnień w zasypianiu.

Oczywiście każda osoba posiada własną tolerancję hałasu. Dlatego też przede wszystkim warto zwracać uwagę na głośność pracy urządzenia przy wykorzystaniu najniższych obrotów. Wyższe prędkości z reguły nie są używane nocą.

Natomiast jeśli należysz do osób o dużej wrażliwości na dźwięki, optymalnym wyborem będą modele, które za sprawą regulacji obrotów są w stanie generować hałas na poziomie do 30 decybeli.

Wybierasz oczyszczacz powietrza do sypialni? Przyjrzyj się dodatkowym funkcjom

Zależy Ci na dodatkowej funkcjonalności oczyszczacza powietrza do sypialni? Sprawdź zatem te, które posiadają szereg interesujących usprawnień. Mowa m.in. o wskaźnikach informujących o poziomie zużycia wewnętrznych filtrów. Oprócz warto przyjrzeć się możliwości nawilżania ewaporacyjnego, a także jonizacji.

Co dzięki temu zyskasz? Wspomniane nawilżanie to przede wszystkim znaczące udogodnienie dla osób zmagających się z notorycznymi infekcjami górnych dróg oddechowych. A to dlatego, że oczyszczacz powietrza z nawilżaczem przeciwdziała suchości oczu oraz nieprzyjemnemu drapaniu w gardle. Bez wątpienia warto się wyposażyć w tego rodzaju urządzenie, jeśli w pomieszczeniu panuje szczególnie suche powietrze. Oczywiście zbyt duża wilgoć sprzyja rozwojowi zagrażających zdrowiu mikroorganizmów. Dlatego też taki właśnie model powinien zawierać też czujnik wilgoci.

Z kolei funkcja jonizacji pozwala utrzymać harmonię pomiędzy jonami ujemnymi znajdującymi się w powietrzu a dodatnimi, które wytwarzają wszelkie elektrosprzęty użytkowane na co dzień. Drugie z nich posiadają tendencję do przyciągania najróżniejszych zanieczyszczeń. Oczyszczacz powietrza do sypialni z jonizacją bez problemu je zneutralizuje. Przyda się, jeśli w pokoju znajduje się, chociażby telewizor.

Co więcej, specjalne usprawnienia wpływają nie tylko na użyteczność samego oczyszczacza, ale również przekładają się na Twój komfort jego użytkowania. Wiele modeli umożliwia integrację sprzętu z urządzeniem mobilnym. Dzięki temu za sprawą odpowiedniej aplikacji jesteś w stanie zdalnie kontrolować stan zużycia filtrów, czy też regulować poszczególne tryby pracy.

Oczyszczacz powietrza do sypialni to przydatne urządzenie, które zwiększa komfort i jakość snu na wiele sposobów. Nie tylko zabezpiecza organizm przed smogiem, ale również przywraca niezbędną równowagę kationowo-anionową zaburzaną na każdym kroku przez posiadane sprzęty elektryczne. To właśnie dlatego warto sięgnąć po ciche, mobilne, energooszczędne oraz wyposażone w wysokiej jakości filtry akcesorium.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl