Blog kategorie

Nie wiesz jak oczyścić powietrze w mieszkaniu, aby usunąć smog i pozostałe zanieczyszczenia? Podpowiadamy!

Problem smogu staje się coraz bardziej powszechny. Aby jak najbardziej zminimalizować jego wpływ na zdrowie, należy starać się go unikać. Nie jest to jednak proste, szczególnie w tych miastach, w których zanieczyszczenie smogiem jest duże. Trudno jest wówczas zapobiec jego dostawaniu się do domu. Szukasz sposobów jak oczyścić powietrze w mieszkaniu ze smogu? Znajdziesz je w naszym dzisiejszym artykule!

Wietrzenie mieszkania

W te dni, w których jakość powietrza jest umiarkowana, postaraj się wietrzyć swoje mieszkanie. Najlepiej robić to za pomocą tworzenia przeciągu. Taki sposób nie doprowadzi do wyziębienia ścian, lecz stworzy najlepsze warunki do poprawy powietrza w Twoim domu. Zastanawiasz się, czy mieszkanie wietrzyć także zimą? Jak się okazuje, najlepsze będzie krótkie, ok. 15-minutowe wietrzenie, lecz intensywne. W tym celu otwórz wszystkie okna na ich pełną szerokość.

Częste odkurzanie

Zadbaj o czystość swojego mieszkania poprzez częste wycieranie kurzy – sprawdzi się do tego zwykła, zwilżona wodą ściereczka. Do większych zabrudzeń możesz wykorzystać roztwór wody z octem- warto nim zastąpić chemiczne środki czyszczące, które również mogą niekorzystnie wpływać na układ oddechowy.

Jeżeli chcesz skutecznie pozbyć się zanieczyszczeń nagromadzonych na podłodze, użyj do tego odkurzacza ze szczelnymi filtrami HEPA. Warto także rozważyć pozbycie się tekstyliów, na których lubi osadzać się kurz. Mowa tu o ciężkich zasłonach i firankach – ich obecność sprzyja rozwojowi roztoczy, a te z kolei mogą wywoływać alergie.

Zadbaj o prawidłową wilgotność powietrza

Miesiące zimowe, kiedy to smog jest najbardziej dokuczliwy to także czas, w którym powietrze w pomieszczeniach jest wysuszone. Dzieje się tak pod wpływem ogrzewania. Oddychanie suchym powietrzem jest uciążliwe, charakterystyczne w tym okresie jest drapanie w przełyku, które nie jest związane z chorobą. Cierpi na tym także Twoja skóra, która nadmiernie się wysusza. Suche powietrze w mieszkaniu w połączeniu ze smogiem może być jeszcze bardziej dotkliwe dla wszystkich domowników.

Aby zniwelować ten problem, warto odpowiednio nawilżyć powietrze. Dobrym wyborem będzie nawilżacz powietrza. Możesz także wieszać na kaloryferach mokre ręczniki lub pranie.

Jak oczyścić powietrze w mieszkaniu ze smogu – oczyszczacz powietrza

Jednym ze skuteczniejszych sposobów na oczyszczenie powietrza w Twoim domu jest zakup odpowiedniego sprzętu. Istnieją oczyszczacze powietrza, które zostały zaprojektowane w taki sposób, by wspomóc Twoją walkę ze smogiem. W naszym sklepie oferujemy Ci szeroki wybór tego rodzaju urządzeń.

To, co wyróżnia ten typ oczyszczaczy to obecność specjalistycznych filtrów. Aby urządzenie działało skutecznie powinno być wyposażone w filtr HEPA, który jest w stanie skutecznie wyłapać wszelkie niebezpieczne związki zawarte w smogu. Jest także pomocny w oczyszczaniu powietrza z kurzu, roztoczy, pyłek, wirusów, bakterii i grzybów. Najbardziej zaawansowane sprzęty posiadają także dodatkowe filtry – wstępne i węglowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl