Blog kategorie

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza do Twojego domu. Jaki powinien być?

Chcesz, by w Twoim domu oddychało się w sposób płynny i przyjemny? Masz problem z ciężkim powietrzem i zauważyłeś, że Twoja skóra szybko w staje się wysuszona? Na szczęście istnieje sprzęt, który może to zmienić. Przyda Ci się oczyszczacz i nawilżacz powietrza, który nie tylko odpowiednio przefiltruje powietrze w Twoim domu i usunie z niego wszelkie niewidzialne dla oka drobinki, ale i podniesie jego poziom wilgoci. Jakie cechy posiada urządzenie wysokiej jakości? Gdzie możesz kupić taki sprzęt? Tego wszystkiego dowiesz się z dalszej lektury tego tekstu.

Jak działa oczyszczacz i nawilżacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza jest urządzeniem wyposażonym w wentylatory oraz filtry. Te pierwsze elementy zasysają powietrze obecne w danym pomieszczeniu. Następnie jest ono filtrowane, dzięki czemu znikają z niego wszelkie zanieczyszczenia (pyły, drobinki kurzu, lotne związki organiczne, smog). Tak oczyszczone powietrze jest z powrotem wydmuchiwane do pomieszczenia, a Ty siedząc obok możesz cieszyć się swobodnym oddechem.

Nawilżacze są z kolei odpowiedzialne za przepuszczenie suchego powietrza przez specjalną matę nawilżającą, czerpiącą wodę ze zbiornika. Na rynku dostępne są oba rodzaje urządzeń, ale najlepszym rozwiązaniem jest kupno oczyszczacza i nawilżacza powietrza w jednym. Gdzie znajdziesz taki sprzęt? Oczywiście, w ofercie naszego sklepu. Oferujemy mnóstwo oczyszczaczy z wbudowaną funkcją oczyszczania, dlatego zachęcamy do sprawdzenia asortymentu dostępnego na naszej stronie.

Dlaczego warto kupić oczyszczacz i nawilżacz powietrza?

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza to rozwiązanie, które w bardzo wyraźny sposób wpłynie na Twój komfort podczas przebywania w danym pomieszczeniu. Urządzenie usuwa z powietrza wszelkie zanieczyszczenia, które mają wpływ na jakość Twojego oddechu. Jest wskazane zarówno dla alergików, jak i osób skarżących się na choroby dróg oddechowych. Usuwa drobiny kurzu i pyły, a także dym papierosowy i smog. W taki sprzęt powinny więc zainwestować wszystkie osoby, którym zależy na swoim zdrowiu. Tym bardziej że powietrze jest nie tylko dokładnie przefiltrowane, ale i nawilżone. Dzięki temu zredukujesz ryzyko powstawania uczucia suchości w ustach i gardle.

Co cechuje dobry oczyszczacz i nawilżacz powietrza?

Jakie cechy i budowę powinien posiadać dobry oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania? Przede wszystkim, zwróć uwagę na ilość i rodzaj filtrów. Przyda Ci się urządzenie wyposażone w kilka ich rodzajów. Przykładowo, mogą to być filtry węglowe oraz filtry Hepa. Takie połączenie gwarantuje wysoki poziom oczyszczania powietrza. W naszej ofercie znajdziesz m.in. sprzęt wyposażony w filtry Hepa 13. Wyłapuje on 99,95% cząsteczek o wielkości 0,3 mikrona. Oznacza to, że decydując się na zakup takiego urządzenia, możesz mieć pewność, że powietrze w Twoim domu będzie odpowiednio oczyszczone, a dzięki funkcji nawilżania również nawodnione. Zwróć również uwagę na takie parametry jak powierzchnia oraz wydajność oczyszczania. Muszą być one dopasowane do Twoich potrzeb, a raczej metrażu wybranego pomieszczenia. Jeśli należysz do osób wyczulonych na głośne dźwięki, postaw na oczyszczacz oferujący możliwie jak najcichszą pracę. Dobry sprzęt będzie też objęty gwarancją.

Na jaki oczyszczacz i nawilżacz powietrza postawić?

Oczyszczacze i nawilżacze powietrza posiadające wspomniane wyżej cechy znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Oferujemy wydajny sprzęt oparty na pracy wielu filtrów. Polecamy chociażby oczyszczacz Ideal AP35H z funkcją nawilżania. Jego powierzchnia oczyszczania wynosi 40 metrów kwadratowych. Dzięki temu jest to świetne rozwiązanie np do sporego salonu. Dodatkowo oferuje on nawilżanie ewaporacyjne oraz jonizację powietrza. Za jego oczyszczanie odpowiedzialne są z kolei aż trzy niezależne filtry. Jeśli szukasz rozwiązania do jeszcze większego pokoju, sprawdź model Ideal AW60, z powierzchnią oczyszczania dochodzącą do 60 metrów kwadratowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl