Blog kategorie

Oczyszczacz powietrza do domu - na co należy zwrócić uwagę przy zakupie?

Oczyszczacz powietrza do domu - na co należy zwrócić uwagę przy zakupie?

Mieszkanie w centrum miasta wiąże się z wieloma udogodnieniami, m.in. dostępnością różnorodnych punktów usługowych. Są jednak także minusy takiej lokalizacji. Spaliny samochodowe, alergeny czy smog działają tu z większą mocą. Aby się przed nimi chronić, warto zakupić do domu oczyszczacz powietrza. Sprzęt tego typu z łatwością poradzi sobie z zanieczyszczeniami, pozwalając dłużej cieszyć się zdrowiem. To szczególnie ważne w przypadku osób cierpiących na częste infekcje dróg oddechowych, w tym małych dzieci. Podpowiadamy, na co powinieneś zwrócić uwagę, gdy szukasz optymalnego urządzenia do swojego domu.

Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza do domu? 

Wnętrze Twojego domu może stać się swego rodzaju schronem, w którym łatwiej będzie każdemu przebywać. Gdy na zewnątrz panują niesprzyjające warunki, zadbaj o klimat w mieszkaniu. Mimo dobrej jakości okien i tak przedostają się nimi, jak również kanałami wentylacyjnymi, drażniące substancje. Maszyna filtrująca skutecznie pochłania zanieczyszczenia, takie jak duszący smog czy dym. Każda godzina spędzona wewnątrz będzie bardziej komfortowa i bezpieczniejsza. W czasie, gdy spacery po dworze trzeba ograniczyć, warto podnieść jakość życia w domu. Jest to szczególnie istotne w przypadku małych dzieci, których układ oddechowy szybciej reaguje na wszelkie podrażnienia. Ich organizm może nie radzić sobie z filtracją, więc Twoja w tym głowa, by wspierać prawidłowy rozwój milusińskich. Kupując oczyszczacz powietrza do domu, na pewno im w tym pomożesz.

Są jeszcze inne zalety użytkowania maszyny niż jedynie oczyszczanie powietrza z zanieczyszczeń. Ona równie skutecznie radzi sobie z bakteriami, które odpowiedzialne są za infekcje dróg oddechowych. Jeśli więc ktoś w Twoim domu często choruje, i to niezależnie od tego, czy są to dzieci, czy dorośli, jest sposób na położenie kresu takim chorobom.

Również osoby wrażliwe na alergeny będą usatysfakcjonowane zakupem. Oczyszczacz powietrza radzi sobie doskonale z pyłkami, grzybami i roztoczami, podnosząc komfort życia.

Rozpraszające, nieprzyjemne zapachy także odejdą w zapomnienie. Oczyszczacz powietrza pozwala bowiem rozprawić się z duszącymi efektami smażenia, malowania czy też załatwiania swoich potrzeb w pieluchę przez najmłodszych mieszkańców domu. Powietrze w Twoim domu będzie świeże i bezpieczne.

Na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie oczyszczacza powietrza do domu?

W naszym sklepie znajdziesz bardzo wiele maszyn, które spełniają podstawową funkcję, czyli oczyszczają powietrze. Jednak, aby być w pełni usatysfakcjonowany z działania, potrzebujesz dopasować urządzenie do swoich potrzeb. Zwróć więc uwagę na:

- wydajność oczyszczacza – zależy od metrażu Twojego mieszkania. Skuteczna filtracja oznacza, że maszyna oczyści powietrze kilka razy w ciągu godziny. Normy europejskie określają, że powinno mieć to miejsce minimum dwa razy. Dzięki temu możesz być pewien, że powietrze będzie bezpieczne,

- regulację mocy – latem oczyszczanie powietrza jest potrzebne, jednak to głównie zimą korzysta się z urządzenia. Jeśli Twoja maszyna nie będzie miała możliwości regulacji intensywności działania, szybciej się zużyje. Dotyczy to zarówno filtrów, jak i całości,

- certyfikaty i rekomendacje - upewnij się, że maszyna spełnia normy bezpieczeństwa. Powinna być wyprodukowana zgodnie z deklarowanymi przez producenta parametrami i nie zawierać substancji szkodliwych. Potwierdza to atest Państwowego Zakładu Higieny Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego,

- poziom hałasu, jaki generuje maszyna – wiadomo, że urządzenie działając, wydaje z siebie hałas, jednak upewnij się, że nie będzie to zbyt uciążliwe. W przeciwnym razie trudno będzie przebywać w otoczeniu maszyny, która wpływa na Twoje samopoczucie. Hałas na poziomie 30 dB podczas najniższych obrotów jest akceptowalny nawet przez mieszkające z Tobą dzieci,

- filtry dopasowane do potrzeb - maszyny oczyszczające do domu mogą być wyposażone w filtry węglowe, wodne czy elektrostatyczne. Jednak najskuteczniejsze będą te z kilkustopniowym systemem, który wyłapie kurz, pył i zapobiegać będzie namnażaniu się drobnoustrojów. Warto zdecydować się na filtry HEPA, które zatrzymują do 99,7% cząsteczek. Mimo takiej skuteczności trzeba je regularnie wymieniać, dlatego upewnij się, że masz zapas pod ręką. Najlepsze w swojej klasie oczyszczacze posiadają pięć różnych litrów jednocześnie: wstępny, HEPA H13, węglowy, jonizację i lampę UV-C LED.

- jonizacja - najlepiej dwubiegunowa, zwana także plazmową, wpiera proces oczyszczania powietrza, likwiduje elektrostatyczność w pomieszczeniach, likwiduje drobnoustroje, bakterie i wiruzy.

Dodatkowe funkcje, które mogą być przydatne

Aby wiedzieć w każdej chwili, jaka jest jakość powietrza w Twoim domu, zdecyduj się na urządzenie wyposażone w czujnik. Tylko stale monitorując i dostosowując tryb pracy do aktualnych warunków, możesz mieć pewność, że oddychasz najlepszym powietrzem. Istotne są także sygnalizatory wymiany filtrów, które oszczędzą Ci rozterek.

Warto też wybrać maszynę, która dodatkowo nawilża powietrze lub je jonizuje. Dzięki temu łatwiej będzie Ci przebywać we wnętrzach, zwłaszcza zimą. Gdy na skutek działania grzejników powietrze staje się przesuszone, urządzenie je skutecznie nawilży. Przydaje się to bardzo, dlatego przed zakupem rozważ, czy lepiej nie zainwestować w coś takiego. Rozpylanie wody jest bardzo bezpieczne i odbywa się na kilka sposobów. To pozwoli Ci dopasować oczyszczacz z nawilżaczem do swoich wnętrz.

Gdzie ustawić oczyszczacz w domu, by był najskuteczniejszy? 

Szczególnie w domu, w którym mieszkają małe dzieci, może pojawić się chęć, by oczyszczacz ustawić na pewnej wysokości. Jednak najwięcej zanieczyszczeń znajduje się tuż nad ziemią, dlatego lepiej sięgnij po maszynę nowej generacji. Taka, która umożliwia włączenie blokady, skutecznie ochroni przed działaniami ciekawskich dzieci. Możesz uruchomić zabezpieczenie rodzicielskie, a wtedy przypadkowe naciskanie guzików nie zadziała. Poza tym oczyszczacze są bardzo bezpieczne, nie zagrażając wszędobylskim rączkom. 

Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać wątpliwości i wiesz już, jaki oczyszczacz powietrza do domu wybrać. Z pewnością nie jest to łatwe zadanie, jednak bardzo potrzebne. Szczególnie w naszych, tak bardzo zanieczyszczonych, czasach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl