Blog kategorie

Oczyszczacz powietrza do gabinetu stomatologicznego - jak go wybrać?

Miejsca, w których świadczy się usługi medyczne kojarzą się ze sterylnością i przyjemnym zapachem. Chociaż są dokładnie sprzątane, zarówno w trakcie dnia, jak i po zakończeniu przyjmowania pacjentów, troska o porządek nie ma jednak większego wpływu na jakość powietrza. By zapewnić pacjentowi jak najlepsze warunki podczas wizyty, warto zadbać również o ten aspekt. W tym celu przyda Ci się oczyszczacz powietrza do gabinetu stomatologicznego. Zastanawiasz się jaki model wybrać? Czytaj dalej, a dowiesz się więcej.

Dlaczego warto zakupić oczyszczacz powietrza do gabinetu stomatologicznego?

Dlaczego tak ważne jest, by w gabinecie stomatologicznym znajdował się dobry oczyszczacz powietrza? Po pierwsze, znacznie zwiększa on komfort pracy zarówno dentysty, jak i jego pacjentów. Czyste powietrze sprawia, że czujesz się lepiej i oddycha Ci się znacznie przyjemniej. Taki sprzęt sprawdzi się więc w zasadzie w każdym pomieszczeniu o ograniczonej powierzchni. W gabinetach jego obecność jest jednak jeszcze bardziej wskazana. Dlaczego? Ponieważ każdego dnia odwiedza je co najmniej kilka osób. Dodatkowo pacjenci są poddawani niezbyt przyjemnym zabiegom, wobec czego czyste, odpowiednio przefiltrowane powietrze chociaż częściowo ułatwi im przebrnięcie przez ten proces.

Drugi powód jest znacznie istotniejszy. Gabinety dentystyczne są miejscami, w których ze względu na ich specyfikację, nieustanna filtracja powietrza jest wręcz wskazana. Dlaczego? Ponieważ z powodu pracy stomatologa przy otwartej jamie ustnej pacjentów, do powietrza ulatnia się spora ilość bakterii zawartych w ich ślinie. Odpowiednia wentylacja oraz filtracja może więc mieć kluczowy wpływ na zdrowie - zarówno lekarza, jak i kolejnych pacjentów. W powietrzu może unosić się również m.in. pył powstały choćby w wyniku piłowania protez zębowych. Wszystkie potencjalnie niebezpieczne dla Twojego zdrowia substancje można skutecznie zneutralizować. Wystarczy zainwestować w odpowiednie urządzenie do oczyszczania powietrza.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru oczyszczacza powietrza?

Podczas wyboru oczyszczacza powietrza do gabinetu stomatologicznego warto skupić się przede wszystkim nad kilkoma jego cechami. Najważniejsza jest oczywiście powierzchnia oczyszczania takiego urządzenia. Musi pokrywać się ona z wymiarami gabinetu. Tylko odpowiednio dopasowany sprzęt zagwarantuje czyste powietrze w każdym jego zakątku, a przecież właśnie o to w tej inwestycji chodzi. W naszej ofercie czeka na Ciebie wiele urządzeń różnego typu. Jedne pracują wydajniej na większej przestrzeni, inne z kolei nadają się bardziej do mniejszych pomieszczeń. Przykładem urządzenia odpowiedniego do wykorzystania w gabinecie jest Sharp KC-G 60EUW. Jego powierzchnia oczyszczania sięga nawet 50 metrów kwadratowych. Dzięki temu sprawdzi się on nawet w nieco większych pomieszczeniach. Niemniej ważna jest oczywiście wydajność oczyszczania. Ten parametr wskaże Ci. jak wiele powietrza urządzenie jest w stanie oczyścić podczas jednej godziny swojej pracy na najwyższych obrotach. Jest to o tyle kluczowe, że pozwoli Ci oszacować efektywność kupionego sprzętu. Tu kolejny raz należy dopasować możliwości urządzenia do gabinetu. Tym razem jednak nie do jego powierzchni, a do objętości. Wydajność wspomnianego już modelu KC-G 60EUW wynosi nawet 408 metrów sześciennych. Jeśli jednak zależy Ci na wyposażeniu nieco mniejszej pracowni, to możesz zdecydować się na inne urządzenie. Do gabinetów o powierzchni mniejszej niż 21 metrów kwadratowych, polecamy chociażby model Sharp KC-F32EUW. Oferuje on do 180 metrów sześciennych wydajności oczyszczania. 

Jak filtruje dobry oczyszczacz powietrza do gabinetu stomatologicznego?

Zastanawiasz się jaki rodzaj filtracji powinien oferować dobry oczyszczacz powietrza do gabinetu stomatologicznego? Zwróć uwagę na klasę filtra HEPA. Im niższa liczba, tym mniejsza zdolność filtra do wyłapywania obecnych w powietrzu zanieczyszczeń. W naszej ofercie znajdziesz mnóstwo urządzeń oznaczonych symbolami H13 oraz H14. Oferują one bardzo wysoki poziom skuteczności - w sam raz do miejsc, w których potrzebne jest naprawdę czyste i wolne od bakterii czy pyłu powietrze. Do takich zaliczymy oczywiście gabinety stomatologiczne. Znajdziesz u nas także urządzenia marki Blueair wyposażone w filtry Hepa Ultra Silent. Są to przedstawiciele najbardziej zaawansowanej technologii filtracji.Dostarczają one jeszcze więcej czystego powietrza i pracują niezwykle cicho. Oprócz tego dobry sprzęt wyposażony jest również w inne filtry. Przykładem mogą być filtry węglowe i nawilżające. Ten pierwszy wyraźnie redukuje stężenie lotnych związków organicznych, natomiast drugi zwiększa poziom wilgoci powietrza, czyniąc je znacznie przyjemniejszym. 

Postaw na wydajne, ale ciche urządzenie

Kolejnym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę podczas wyboru sprzętu do gabinetu dentystycznego. jest poziom głośności generowanej przez urządzenie filtrujące powietrze. W placówkach świadczących usługi medyczne powinna panować względna cisza. Umożliwia ona lekarzom spokój i skupienie podczas wykonywania swojej pracy. Działa również kojąco na pacjentów, a przecież dla części z nich wizyta u dentysty jest bardzo stresująca. Żeby nie filtrować powietrza oczyszczaczem, który będzie wydawał z siebie głośne dźwięki, sprawdź przed zakupem, jaka jest maksymalna ilość emitowanych przez niego decybeli. Oczywiście, weź poprawkę na to, że będziesz miał z nią do czynienia jedynie w przypadku pracy urządzenia na najwyższych obrotach. Poziom głośności naszych propozycji do gabinetów stomatologicznych nie przekracza 55 dB. Świetnym rozwiązaniem będa m.in. urządzenia z serii Sharp FP-J. Ich minimalna głośność to jedynie 15 dB.

Oczyszczacz powietrza do gabinetu stomatologicznego - podsumowanie

Jaki powinien być oczyszczacz powietrza odpowiedni do gabinetu stomatologicznego? Mamy nadzieję, że po lekturze tego tekstu znasz już odpowiedź na to pytanie. Nie zaszkodzi jednak kilka słów podsumowania. Przede wszystkim, dopasuj wydajność sprzętu do powierzchni, za którą ma on być odpowiedzialny. W tym celu, przed zakupem zwróć uwagę na zarówno na wartość powierzchni, jak i wydajności oczyszczania. Bardzo ważny jest również odpowiedni filtr. W naszej ofercie znajdziesz urządzenia wyposażone w co najmniej kilka. Zadbają one nie tylko o to, by wyłapywać każdą drobinkę znajdującą się w powietrzu, ale i, by je odpowiednio nawilżyć i ułatwić oddychanie pacjentom. Naturalnie, warto skupić się również nad poziomem głośności danego sprzętu oraz odpowiednio długim okresie gwarancyjnym. W naszym sklepie czeka na Ciebie szeroki wybór profesjonalnych odświeżaczy w korzystnych cenach. Zajrzyj do przygotowanej przez nas oferty, a z pewnością wypatrzysz sprzęt dopasowany do potrzeb Twojego gabinetu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl