Blog kategorie

Oczyszczacze powietrza do przedszkola – dlaczego są tak ważne?

Oczyszczacze powietrza do przedszkola – dlaczego są tak ważne?

Dzieci są szczególnie narażone na działanie szkodliwych dla zdrowia zanieczyszczeń powietrza. O ile na zewnątrz nie jesteś w stanie wpłynąć na jego jakość, o tyle możesz zadbać o jego stan w zamkniętych pomieszczeniach. Stworzenie odpowiednich warunków do prawidłowego rozwoju dzieci jest szczególnie ważne, zwłaszcza w przedszkolu. Maluchy spędzają w nim większość swojego czasu w ciągu dnia. Dlatego też obowiązkiem opiekunów powinno być zadbanie o jakość powietrza w miejscu, w którym przebywają. Z pomocą przychodzą niezawodne oczyszczacze powietrza. Dlaczego urządzenia te powinny być standardem w każdym wnętrzu? Na co warto zwrócić uwagę, wybierając najlepsze oczyszczacze powietrza do przedszkola? Podpowiadamy!

Wpływ smogu na zdrowie malucha

Pewnie nie raz przechadzając się po mieście, miałeś problemy z oddychaniem. Duża ilość spalin, przestarzałe piece grzewcze, a także liczba zakładów produkcyjnych sprawia, że jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia. Wyobraź sobie teraz, co muszą czuć małe dzieci podczas codziennych spacerów. Układ oddechowy u maluchów jest znacznie bardziej wrażliwy na zanieczyszczenia niż u dorosłego człowieka. Jakie są skutki wdychania smogu przez dzieci?

- obrzęki wywołane pyłami, które dostają się do dróg oddechowych;

- zwiększenie ilości wydzielanego śluzu;

- duszności oraz problemy ze złapaniem oddechu;

- zamykanie się dróg oddechowych;

- niedotlenienie organizmu;

- zmniejszenie odporności;

- nieprawidłowa praca mózgu oraz dolnych i górnych dróg oddechowych.

Jeżeli dziecko wykazuje jakikolwiek z powyższych objawów to znak, że trzeba szybko reagować. Organizm najwyraźniej nie radzi sobie z filtrowaniem zanieczyszczeń, które dostają się do układu oddechowego. Właśnie dlatego tak ważna jest obecność oczyszczaczy powietrza w przedszkolach. Dzięki nim nie tylko unikniesz przykrych konsekwencji wdychania smogu. Zapewnisz też dziecku komfort podczas zabaw z rówieśnikami.

Oczyszczacz powietrza – standard w każdym przedszkolu

Badania pokazują, że obecność urządzeń filtrujących w pomieszczeniach znacząco zmniejsza poziom zanieczyszczeń. Dotyczy to również drobnoustrojów, które wywołują infekcje dróg oddechowych. Zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy panuje większa zachorowalność na grypę i przeziębienia, czyste i odpowiednio wilgotne powietrze ma szczególne znaczenie. Stosowanie oczyszczaczy powietrza w przedszkolach powinno być standardem, aby zapewnić dzieciom odpowiednią ochronę przed chorobami.

Ponadto warto zauważyć, że większość urządzeń jest przyjazna dzieciom, które mają skłonności do alergii. Według statystyk, co czwarte dziecko w Polsce cierpi na nieżyt nosa, a także uczulenia i przewlekłe choroby układu oddechowego, wywołane nadmierną ilością smogu generowanego przez spaliny, kurz lub roztocza. Oczyszczacze powietrza w przedszkolu, dzięki odpowiednim systemom filtracji, zapobiegają reakcjom alergicznym. Skutecznie wyłapują wszystkie zanieczyszczenia z otoczenia.

Jakie wymogi muszą spełniać oczyszczacze powietrza w przedszkolu?

Urządzenia filtrujące, zwłaszcza te stosowane w placówkach dla najmłodszych, muszą spełniać pewne standardy. Poniżej podpowiemy, na co zwrócić uwagę, wybierając oczyszczacze powietrza do przedszkola, aby zapewnić dzieciom maksimum bezpieczeństwa.

Odpowiednia wydajność

Ważne jest, jak dużą ilość powietrza urządzenie może oczyścić w ciągu godziny działania. Najważniejszym kryterium doboru oczyszczacza powietrza do przedszkola jest kubatura pomieszczenia, czyli jego objętość. Według obowiązujących norm europejskich powietrze powinno być w nim wymienione co najmniej dwukrotnie w ciągu godziny. Daje to pewność, że jest ono bezpieczne dla dzieci.

Certyfikaty jakościowe i atesty

Certyfikaty jakości to jeden z głównych warunków, jakie musi spełnić urządzenie filtrujące. To potwierdzenie, że oczyszczacze powietrza do przedszkola są w pełni bezpieczne dla najmłodszych. Ponadto są gwarancją, że są one wyprodukowane zgodnie z deklarowanymi przez producenta parametrami i nie zawierają substancji szkodliwych. Certyfikaty potwierdzają też, że oczyszczacze są przyjazne dzieciom mającym alergie. Decydując się na zakup, zwróć uwagę, czy posiadają one atest polskiego Państwowego Zakładu Higieny Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Świadczy on o tym, że dopuszczony do obrotu wyrób spełnia wszystkie normy i wymagania. Wysokiej jakości certyfikowane oczyszczacze powietrza do przedszkoli znajdziesz w naszej ofercie.

Wysokiej jakości filtry

Urządzenie powinno być wyposażone w kilkustopniowy system filtracji, który zapewnia maksimum oczyszczenia powietrza. Skutecznie wyłapuje kurz, pył i zapobiega namnażaniu się szkodliwych dla zdrowia dzieci drobnoustrojów. Dobrym rozwiązaniem są filtry HEPA, zatrzymujące do 99,7% cząsteczek! Pamiętaj, że zakup oczyszczaczy powietrza do przedszkola wiąże się również z jego systematyczną konserwacją. Aby działał sprawnie przez długi czas, jego stan techniczny musi być regularnie sprawdzany. Wymiana filtrów jest konieczna dla prawidłowego funkcjonowania urządzenia.

Poziom głośności oczyszczacza do przedszkola

Jak każde urządzenie, również i to ma określony poziom głośności. Ponieważ działa w sposób ciągły, hałas może stać się po pewnym czasie uciążliwy. Ma to szczególny wpływ na samopoczucie dzieci. Dobrym rozwiązaniem są oczyszczacze powietrza do przedszkola, które generują hałas na poziomie 30 dB podczas najniższych obrotów urządzenia. Dzięki temu nie będzie ono przeszkadzać podczas zajęć, a także popołudniowego leżakowania maluchów.

Dodatkowe funkcje

Niemal wszystkie modele urządzeń, przeznaczonych do użytku w przedszkolach, żłobkach czy szkołach, mają dodatkowe funkcje. Wpływają one na komfort ich użytkowania. Bardzo ważne jest, aby oczyszczacze powietrza do przedszkoli posiadały czujniki jakości powietrza. Dzięki temu stale je monitorują, automatycznie dostosowując tryb pracy do czystości powietrza. Dodatkowym atutem urządzeń są sygnalizatory wymiany filtrów. Informują one w odpowiednim momencie o jego zużyciu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl