Oczyszczacze powietrza Coway

Oczyszczacze powietrza Coway pochodzą oferty jednego ze światowych liderów w dziedzinie domowych sprzętów AGD. Koreański producent dostarcza urządzenia do usuwania zanieczyszczeń powietrza od 1994 roku. Może pochwalić się ogromnymi zespołami w dziale Badań i Rozwoju - stawia bowiem na naprawdę dopracowane i przetestowane technologie. Polska jest pierwszym krajem europejskim, w którym pojawiły się oczyszczacze Coway. To właśnie od naszego kraju w 2019 roku producent rozpoczął ekspansję tej części świata, już po zdobyciu zaufania użytkowników w Azji i Ameryce Północnej.

Oczyszczacze Coway to urządzenia inteligentne i innowacyjne. Zapewniają efektywne usuwanie zanieczyszczeń, elegancki design i komfortową obsługę. Z powodzeniem usuwają smog, wirusy, alergeny i pleśnie - to sprawdzone urządzenia całoroczne. Koreański producent może pochwalić się również ich cichą i energooszczędną pracą oraz niskimi kosztami eksploatacyjnymi. Użytkownicy doceniają także niemal zerową awaryjność oczyszczaczy.

Oczyszczacze powietrza COWAY

COWAY Cartridge Oczyszczacz powietrza z filtrem GreenHEPA COWAY Cartridge Oczyszczacz powietrza z filtrem GreenHEPA
Producent: COWAY
Cena:

949,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 771,54 zł

szt.
zobacz więcej
COWAY Classic Oczyszczacz powietrza COWAY Classic Oczyszczacz powietrza
Producent: COWAY
Cena:

1 299,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 1 056,10 zł

szt.
zobacz więcej
COWAY Mini Storm Oczyszczacz powietrza z filtrem GreenHEPA COWAY Mini Storm Oczyszczacz powietrza z filtrem GreenHEPA
Producent: COWAY
Cena:

1 499,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 1 218,70 zł

szt.
zobacz więcej
COWAY Hue & Healing Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania COWAY Hue & Healing Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania
Producent: COWAY
Cena:

1 799,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 1 462,60 zł

szt.
zobacz więcej
COWAY Storm Oczyszczacz powietrza COWAY Storm Oczyszczacz powietrza
Producent: COWAY
Cena:

1 799,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 1 462,60 zł

szt.
zobacz więcej
COWAY Airmega 300S Oczyszczacz powietrza z filtrem GreenHEPA COWAY Airmega 300S Oczyszczacz powietrza z filtrem GreenHEPA
Producent: COWAY
Cena:

2 299,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 1 869,11 zł

szt.
zobacz więcej

Filtry do oczyszczaczy Coway

Systemy filtracji w oczyszczaczach Coway są zróżnicowane. Najbardziej podstawowy z nich, który możemy znaleźć w modelach Coway Mini Storm czy Coway Cartridge obejmuje:

 • filtr wstępny, czyli siatkę wykonaną z bardzo drobnej tkaniny, której zadaniem jest zatrzymywanie największych cząsteczek - kurzu, włosów, sierści zwierząt, pyłków;
 • filtr węglowy, czyli warstwę węgla aktywnego usuwającego szkodliwe gazy i lotne związki organiczne (TVOC) oraz nieprzyjemne zapachy;
 • filtr Green True HEPA, czyli gęstą warstwę wychwytującą mikrozanieczyszczenia (pyły PM2,5, wirusy, alergeny etc.) ze skutecznością na poziomie co najmniej 99,97%.

 

 

Podobne rozwiązanie można znaleźć w modelu Coway Classic. Urządzenie jednakże oferuje filtr HEPA E12 o udokumentowanej skuteczności sięgającej co najmniej 99,95%. Oczyszczacz powietrza Coway Storm zapewnia natomiast bardziej zaawansowaną filtrację 4-etapową. Oprócz wszystkich wyżej opisanych warstw, znajdziemy w nim filtr drobnego pyłu, który wspiera wstępne zatrzymywanie zanieczyszczeń i jeszcze skuteczniej chroni najważniejsze filtry. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się dokładnie oczyszczonym powietrzem i długą żywotnością podzespołów.

Coway Airmega 300S

Wśród wszystkich oczyszczaczy koreańskiego producenta, zdecydowanie wyróżnia się model Coway Airmega 300S. To nie tylko zupełnie inny wygląd, ale także zmiana w zastosowanych rozwiązaniach. Z obu stron urządzenia znajdują się wentylator i 2 filtry. Sprzęt z dużą efektywnością zasysa brudne powietrze z pomieszczenia o sporej powierzchni. Następnie zaś przepuszcza je przez system filtrów:

 • filtr wstępny,
 • filtr Max2, czyli połączenie węgla aktywnego z filtrem Green True HEPA.

Oczyszczone powietrze jest z dużą mocą wyrzucane do pomieszczenia i rozprowadzane po każdym jego zakamarku. Użytkownik może cieszyć się wydajnym i skutecznym działaniem. 

Żywotność filtrów do oczyszczaczy powietrza Coway

W zależności od wybranego modelu, filtry do oczyszczaczy Coway mogą działać przez 12, 12-28 lub 24 miesiące. Ostateczny czas ich eksploatacji uzależniony jest jednak przede wszystkim od miejsca oraz intensywności użytkowania. Właśnie dlatego koreański producent wyposażył swoje urządzenia we wskaźniki wymiany filtra. Dzięki temu oczyszczacze zawsze pracują z pełną wydajnością, a użytkownik nie musi pamiętać, kiedy ostatni raz zakładał nowe komponenty.

Systemy cyrkulacji powietrza

Koreańskie oczyszczacze Coway oferują również zróżnicowane systemy cyrkulacji powietrza. W modelu Coway Mini Storm pojawiły się 2 wyloty powietrza - na górze i na przednim panelu. Użytkownik może zadecydować, który z dostępnych obiegów powietrza wybiera. Do jego dyspozycji pozostają:

 • normalny obieg powietrza, który warto stosować na co dzień - powietrze jest wydmuchiwane przez górny wylot i równomiernie rozprowadzane po całym pomieszczeniu;
 • skupiony obieg powietrza, który warto stosować do szybkiego usuwania nagromadzonych zanieczyszczeń w dużych pomieszczeniach - skoncentrowane powietrze jest wydmuchiwane przez przedni wylot.

Jeszcze inne systemy dystrybucji powietrza zastosowano w oczyszczaczu Coway Storm. Urządzenie może pracować w aż 4 zróżnicowanych obiegach:

 • obieg standardowy - najlepszy wybór do stosowania na co dzień podczas usuwania nagromadzonych w pomieszczeniu zanieczyszczeń;
 • obieg intensywnej cyrkulacji - skoncentrowany nadmuch powietrza do szybkiego działania w dużych pomieszczeniach;
 • obieg bardzo mocny - wyjątkowo silny nadmuch powietrza szczególnie polecany w momentach intensywnego zanieczyszczenia;
 • obieg zróżnicowany - efektywne i szybkie usuwanie zanieczyszczeń nagromadzonych wokół urządzenia

 

 

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem Coway Hue&Healing

Wśród wszystkich urządzeń koreańskiego producenta na szczególne wyróżnienie zasługuje model Coway Hue&Healing - jedyny oczyszczacz z funkcją nawilżania. Cechują go duża wydajność sięgająca do 450 ml/h oraz CADR na poziomie 270 m³/h. Sprzęt na bieżąco monitoruje stan i jakość powietrza - bada stężenie pyłów PM2,5 oraz kontroluje wilgotność i temperaturę. Za usuwanie zanieczyszczeń odpowiadają w nim filtr wstępny, węglowy i HEPA H13. Oczyszczacz oferuje nawilżanie metodą ewaporacyjną. Jest więc wydajny i jednocześnie bezpieczny w użytkowaniu. Do jego działania nie potrzeba żadnych dodatkowych środków chemicznych, urządzenie nie pozostawia mokrych plam ani białego nalotu. W naturalny sposób łączy suche powietrze z cząsteczkami wody.

 

 

Należy podkreślić, że dobre parametry pracy idą tu w parze z estetycznym designem. Oczyszczacz z funkcją nawilżania Coway Hue&Healing jest wykonany z wysokiej jakości białego tworzywa. Na dole urządzenia znajdziemy kremową podstawę i dekoracyjne nóżki. Producent zastosował w nim również podświetlenie ambientowe, dzięki któremu cały projekt jest naprawdę estetyczny i nietuzinkowy.

Czujniki w oczyszczaczach powietrza Coway

W oczyszczaczach powietrza Coway mogą pracować czujniki pyłów i światła lub czujnik pyłów. Urządzenia więc na bieżąco badają stężenie szkodliwych mikrozanieczyszczeń - pyłów PM2,5, wirusów, alergenów itp. Mogą również reagować na zmiany natężenia oświetlenia w pomieszczeniu.

Dane pozyskane przez czujniki jakości powietrza prezentuje wskaźnik jakości powietrza. Koreański producent zastosował kolorystyczne wskazówki dla osób, które obsługują oczyszczacze w sposób manualny (3 prędkości wentylatora). W urządzeniach zastosowano 4-poziomową skalę informującą o poziomie zanieczyszczeń:

 • niebieski – czyste powietrze,
 • zielony – niski poziom zanieczyszczenia,
 • żółty – średni poziom zanieczyszczenia,
 • czerwony – powietrze bardzo zanieczyszczone.

Tryby pracy oczyszczaczy Coway

Obecność czujników jakości powietrza sprawia, że oczyszczacze powietrza Coway mogą pracować w sposób inteligentny. Urządzenia oferują specjalne tryby, które odpowiadają na podstawowe potrzeby użytkowników. Znajdziemy w nich:

 • tryb auto, w którym oczyszczacz samoczynnie dostosowuje prędkość do warunków panujących w pomieszczeniu - to nie tylko najbardziej efektywne, ale również energooszczędne i ciche działanie;
 • tryb turbo, w którym oczyszczacz działa z pełną mocą wentylatora, by jak najszybciej usunąć nagromadzone wewnątrz pomieszczenia zanieczyszczenia;
 • tryb cichy, w którym oczyszczacz pracuje na najniższych obrotach i z wygaszonymi wskaźnikami, by zapewnić domownikom komfortowe warunki do snu.

W oczyszczaczu powietrza Coway Classic znajdziemy również dodatkową funkcję Eco. Gdy jakość powietrza utrzymuje się na zadowalającym poziomie dłużej niż przez 10 minut, urządzenie uruchamia tryb czuwania. Pozwala to na dodatkową oszczędność energii elektrycznej.

Certyfikaty, atesty i nagrody

Nowoczesne urządzenia Coway to sprawdzone oczyszczacze powietrza dla alergików. O ich wysokiej skuteczności w walce z alergenami zaświadczają przyznane certyfikaty ECARF oraz UK Allergy. Bezpieczeństwo ich stosowania potwierdza natomiast atest Państwowego Zakładu Higieny.

 

                                                                      

 

Oczyszczacze powietrza koreańskiego producenta wyróżnia również nowoczesny design. Użytkowe wzornictwo zostało dostrzeżone na międzynarodowych prestiżowych konkursach. Urządzenia Coway otrzymały m.in. nagrody IF Design Award, Idea Award, Good Design Award czy RedDot Design.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl