Blog kategorie

Polska czarnym punktem na mapie Europy - raport NIK

Polska czarnym punktem na mapie Europy - raport NIK

 

Na początku września prezes Najwyższej Izby Kontroli określił Polskę mianem czarnego punktu na mapie Europy w zakresie zanieczyszczenia powietrza. Krzysztof Kwiatkowski stwierdził, że tak naprawdę w Polsce nie ma czystych miejsc, są tylko takie gdzie przekroczenia norm są mniej rażące.

Najgorzej jest na południu kraju, najlepiej w pasie północnym, a w centrum jakość powietrza jest zróżnicowana. Warto tutaj jednak zaznaczyć, że zróżnicowanie nie oznacza, że sytuacja jest dobra, po prostu przekroczenia norm występują na tym terenie rzadziej.

 

 

Z raportu NIK wynika, że Polska nadal jest jednym z krajów Unii Europejskiej z najgorszą jakością powietrza, a maksymalne średnioroczne stężenie pyłów zawieszonych były prawie dwukrotnie wyższe niż dopuszczalne. Działania stosownych ministerstw, ale także samorządów wojewódzkich i gminnych uznano za niewystarczające.

 

 

Warto pamiętać, że zanieczyszczenia powietrza nie znają granic, i nie chodzi tutaj tylko o granice administracyjne. Powietrze złej jakości znajduje się w naszych domach, miejscach pracy, żłobkach czy przedszkolach. Jesteśmy jednak w tej komfortowej sytuacji, że dzięki oczyszczaczom powietrza jakość powietrza wewnętrznego możemy poprawiać, co znacząco wpływa na zdrowie i dobre samopoczucie.

 

Źródło: https://businessinsider.com.pl/rozwoj-osobisty/zdrowie/raport-nik-o-smogu-polska-czarnym-punktem-na-mapie-europy/j6wv8k1

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl