Blog kategorie

Kalendarz alergika... i nie tylko!

Kalendarz alergika... i nie tylko!

Alergia i choroby o podłożu alergicznym dotykają już blisko 12 mln Polaków, co stanowi niespełna 30% naszej populacji. Wg WHO na świecie dotkniętych alergią jest blisko 20% ludzkości a wzrastająca lawinowo liczba alergików pozwala prognozować, iż w niedalekiej przyszłości dolegliwości alergiczne dotkną co drugiego Europejczyka.

Choć jej pochodzenie ma charakter dziedziczny, to lawinowy wzrost zachorowań na alergię eksperci tłumacza jednoznacznie czynnikami środowiskowymi i cywilizacyjnymi (dym papierosowy, opary chemiczne, smog).

Właściwe leczenie alergii polega na stosowaniu terapii immunologicznej, polegającej na poddawaniu pacjenta działaniu małych dawek alergenów. W wyniku tych działań organizm pacjenta wytwarza przeciwciała, buduje odporność na alergeny a w wielu przypadkach całkowicie eliminuje dolegliwość. Terapia ta wymaga konsekwencji zaangażowania pacjenta w proces, który może trwać nawet parę lat.

Najczęściej stosowana jest metoda farmaceutyczna, której zadanie jest niwelowanie skutków alergii i uciążliwych dla alergików dolegliwości związanych z chorobą.

Wielu specjalistów rekomenduje również stosowanie działań zapobiegawczych oraz profilaktyki, w zakresie ograniczania skutków i dolegliwości alergicznych.

Kalendarz alergika to jedna z metod profilaktyki w ograniczaniu dolegliwości związanych z tą chorobą. Pozwala wszystkim alergikom planować swoje aktywności zewnętrzne oraz przygotować się na okres wzmożonej aktywności poszczególnych grup alergenów.

Choć na pyłki jesteśmy narażeni przez cały rok, okres wiosenno-letni stanowi szczególny czas dla wszystkich alergików, głównie ze względu na zwiększone pylenie roślin naturalnych oraz obniżoną wilgotność powietrza.

W zmniejszeniu a w wielu przypadkach wręcz wyeliminowaniu dolegliwości związanych z alergią pomocny jest także oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacz powietrza skutecznie filtruje powietrze w pomieszczeniu, wychwytując mikro drobinki kurzy, pyłki oraz inne zanieczyszczenia będące nośnikami alergenów wziewnych, w tym zarodników grzybów i pleśni.

Oczyszczacze powietrza IDEAL wyposażone zostały w najwyższej klasy filtry HEPA H14, które wychwytują nawet najdrobniejsze elementy zanieczyszczeń w otoczeniu. Oczyszczacze powietrza SHARP oraz WINIX wspierają proces oczyszczania opatentowanymi przez siebie technologiami jonizacji plazmowej, które likwidują cząstki patogenów i alergenów występujących w powietrzu. Oczyszczacze powietrza BLUEAIR posiadają filtry łączące filtrację mechaniczną z elektrostatyczną. Wychwytują one zanieczyszczenia i unicestwiają cząstki zakaźne poprzez ładunek elektrostatyczny.

Skuteczność działania oczyszczaczy powietrza w ograniczaniu dolegliwości związanych z alergiami potwierdzone zostały w wielu testach laboratoryjnych, prowadzonych przez wyspecjalizowane instytucje międzynarodowe, w tym ECARF (Fundację Europejskiego Centrum Badania Alergii), BAF (Brytyjska Fundacja Alergiczna) czy AAN (Stowarzyszenie Organizacji Badawczych nad Alergią i Astmą w Norwegii, Szwecji i Danii).

Różne technologie filtracji powietrza pracują skutecznie każdego dnia by zapewnić alergikom i astmatykom bezpieczeństwo i komfort codziennego życia.

Oczyszczacze powietrza:

  • wyłapują i likwidują zanieczyszczenia z powietrza w pomieszczeniu
  • niwelują większość objawów alergii, dzięki czystemu i wolnemu od alergenów powietrzu
  • likwidują ospałość i poczucie zmęczenia często towarzyszące alergikom w okresie natężenia zjawisk alergicznych
  • zwiększają siły witalne, dodają energii, zwiększają koncentrację uwagi i wydajność
  • pozwalają swobodnie oddychać dając użytkownikowi poczucie lekkości i świeżości w otoczeniu
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl