Blog kategorie

Smog – jak się przed nim chronić? Poznaj nasze praktyczne wskazówki!

Wraz z rozpoczęciem się w Polsce sezonu grzewczego, pojawia się problem smogu. Jego ciężka chmura znajdująca się nad wieloma miastami powoduje liczne problemy zdrowotne. Smog utrudnia oddychanie i znacznie obniża komfort życia. Zastawiasz się, w jaki sposób możesz się przed nim chronić? W dzisiejszym artykule przedstawiamy kilka praktycznych porad, które warto wdrożyć w życie!

Jak smog wpływa na zdrowie człowieka?

Znacznie smogu na zdrowie i funkcjonowanie człowieka jest naprawdę ogromne! Przyczynia się on do powstawania wielu chorób, szczególnie tych układu oddechowego. Jest niebezpieczny zarówno dla najmłodszych, jak i dla osób w starszym wieku. W przypadku dzieci- negatywnie wpływa na ich rozwijające się płuca, zaś w przypadku osób starszych, może znacznie pogorszyć ich stan zdrowia. Smogu powinny unikać także kobiety w ciąży, osoby cierpiące na schorzenia układu oddechowego oraz alergicy.

Nawet krótkotrwałe przebywanie w miejscu zanieczyszczonym przez smog, może negatywnie odbić się na Twoim samopoczuciu i kondycji. Pojawić się mogą podrażnienia spojówek, gardła czy nosa. Możliwe jest także odczuwanie zmęczenia, a także spadek wydajności.

Smog - jak się chronić przed jego szkodliwym działaniem?

Już wiesz, jak bardzo smog jest niebezpieczny dla Twojego zdrowia oraz samopoczucia. Warto zatem dołożyć wszelkich starań, aby jak najbardziej ograniczyć wdychanie smogu. Smog- jak się chronić? To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób. Poznaj zatem nasze sposoby!

Maski antysmogowe – niezbędne podczas wyjść z domu

Jest to jeden z prostszych, a jednocześnie najtańszych sposobów na skuteczną ochronę przed wdychaniem smogu. Maski doskonale sprawdzą się do używania na zewnątrz, szczególnie w te dni, w których jakość powietrza jest szczególnie niska. Maski należy kupować zawsze ze sprawdzonego źródła oraz pamiętać o regularnej wymianie filtrów wyłapujących cząsteczki smogu.

Zaopatrz się w rośliny pochłaniające zanieczyszczenia powietrza

Gdy Twoim celem jest poprawa jakości powietrza znajdującego się w Twoim domu, dobrym pomysłem jest zakup roślin pochłaniających zanieczyszczenia. Nie wiesz, które gatunki się do tego nadają? Należą do nich m.in.: dracena odwrócona, chryzantema wielokwiatowa czy skrzydłokwiat. Sprawdzą się także takie rośliny jak sansewieria gwinejska oraz bluszcz pospolity. Warto mieć jednak na uwadze, że rośliny te świetnie poradzą sobie z wieloma szkodliwymi związkami z powietrza, jednak nie mogą wychwycić pyłów zawieszonych.

Dbaj o siebie

Kluczową kwestią w ochronie przed smogiem, jest właściwe zadbanie o siebie. Przede wszystkim postaraj się ograniczyć przebywanie na „świeżym” powietrzu. Pamiętaj o tym, że im dłużej będziesz oddychać zanieczyszczonym powietrzem, tym większy będzie jego wpływ na Twoje zdrowie. Jeżeli więc nie musisz, nie wychodź zbyt często, szczególnie wtedy, gdy jakość powietrza jest niska.

Warto zadbać także o swoją dietę. Włącz w nią jak najwięcej produktów bogatych w witaminy A, C i E, a także w selen. Pomogą one zneutralizować skutki oddychania zanieczyszczonym powietrzem.

Zaopatrz się w oczyszczacz powietrza dobrej jakości

Jednym ze skuteczniejszych sposobów na ochronę przed smogiem, jest zakup specjalnego urządzenia, jakim jest oczyszczacz powietrza. Istnieją modele, które zostały zaprojektowane w taki sposób, by dokładnie oczyszczacz powietrze ze wszystkich zanieczyszczeń – w tym także ze smogu. Szeroki wybór tych produktów znajdziesz w naszym sklepie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl