Oczyszczacze powietrza IDEAL

Oczyszczacze powietrza IDEAL to urządzenia niemieckiej marki, które wyróżnia niebywała precyzja przygotowania. Są znane z niezwykłej funkcjonalności - łączą w sobie wysoką skuteczność w usuwaniu najdrobniejszych zanieczyszczeń i imponującą energooszczędność. Urządzenia wykorzystują filtry 360° odpowiadające klasie H14. Są zaprojektowane z myślą o środowisku medycznym, gdzie niezbędne są sterylne warunki. Producent postawił na najlepsze komponenty, dzięki którym równie czyste może być powietrze w domach użytkowników na całym świecie.

Rodzinna firma IDEAL oferuje urządzenia słynące z nienagannej dbałości o szczegóły. Proces produkcji wykorzystuje rozwiązania, które nie wpływają negatywnie na środowisko. Większość podzespołów jest przygotowywana w Niemczech - niektóre części wytwarzają lokalni dostawcy. Oczyszczacze powietrza IDEAL mogą poszczycić się wieloma certyfikatami i normami jakości, które potwierdzają ich wysoką jakość.

Oczyszczacze powietrza IDEAL

IDEAL AP30 Pro Oczyszczacz powietrza klasy Premium IDEAL AP30 Pro Oczyszczacz powietrza klasy Premium
Producent: IDEAL
Cena:

2 649,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 2 153,66 zł

szt.
zobacz więcej
IDEAL AP40 Pro Oczyszczacz powietrza klasy Premium IDEAL AP40 Pro Oczyszczacz powietrza klasy Premium
Producent: IDEAL
Cena:

3 199,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 2 600,81 zł

szt.
zobacz więcej
IDEAL AP60 Pro Oczyszczacz powietrza klasy Premium IDEAL AP60 Pro Oczyszczacz powietrza klasy Premium
Producent: IDEAL
Cena:

5 199,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 4 226,83 zł

szt.
zobacz więcej
IDEAL AP80 Pro Oczyszczacz powietrza klasy Premium IDEAL AP80 Pro Oczyszczacz powietrza klasy Premium
Producent: IDEAL
Cena:

6 299,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 5 121,14 zł

szt.
zobacz więcej
IDEAL Hercules H14 Oczyszczacz powietrza IDEAL Hercules H14 Oczyszczacz powietrza
Producent: IDEAL
Cena:

9 699,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 7 885,37 zł

szt.
zobacz więcej
IDEAL AP140 Pro Oczyszczacz powietrza klasy Premium IDEAL AP140 Pro Oczyszczacz powietrza klasy Premium
Producent: IDEAL
Cena:

11 499,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 9 348,78 zł

szt.
zobacz więcej
IDEAL AP15 Classic Oczyszczacz powietrza z jonizacją PlasmaWave IDEAL AP15 Classic Oczyszczacz powietrza z jonizacją PlasmaWave
Producent: IDEAL
Cena:

899,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 730,89 zł

szt.
zobacz więcej
IDEAL AP30 Classic Oczyszczacz powietrza z jonizacją PlasmaWave IDEAL AP30 Classic Oczyszczacz powietrza z jonizacją PlasmaWave
Producent: IDEAL
Cena:

1 499,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 1 218,70 zł

szt.
zobacz więcej
IDEAL AP25 Oczyszczacz powietrza IDEAL AP25 Oczyszczacz powietrza
Producent: IDEAL
Cena:

1 299,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 1 056,10 zł

szt.
zobacz więcej
IDEAL AP35 Oczyszczacz powietrza z jonizacją IDEAL AP35 Oczyszczacz powietrza z jonizacją
Producent: IDEAL
Cena:

1 899,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 1 543,90 zł

szt.
zobacz więcej
IDEAL AP35H Oczyszczacz powietrza w funkcją nawilżania i jonizacją IDEAL AP35H Oczyszczacz powietrza w funkcją nawilżania i jonizacją
Producent: IDEAL
Cena:

1 999,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 1 625,20 zł

szt.
zobacz więcej

Filtry do oczyszczaczy IDEAL

Wszystkie oczyszczacze powietrza IDEAL działają w oparciu o 3-stopniowy system filtracyjny. W każdym z urządzeń znajdziemy więc filtr wstępny, który odpowiada za wyłapywanie największych zanieczyszczeń. To przede wszystkim unoszący się w pomieszczeniu kurz, ale także włosy domowników czy sierść zwierząt. Wszystkie sprzęty niemieckiego producenta są również wyposażone w węgiel aktywny. To rozwiązanie, które neutralizuje pojawiające się w domach szkodliwe gazy. Odpowiada także za usuwanie lotnych związków organicznych (TVOC) czy nieprzyjemnych zapachów.

 

 

Ostatni etap oczyszczania w oczyszczaczach IDEAL to filtr HEPA, który - w zależności od serii - występuje w wersji:

 • HEPA E12 o skuteczności na poziomie 99,95%;
 • HEPA H13 o skuteczności na poziomie 99,97%,
 • HEPA H14 o skuteczności na poziomie 99,98%.

Filtr HEPA zastosowany w oczyszczaczu IDEAL odpowiada za zatrzymywanie mikrozanieczyszczeń. To właśnie dzięki niemu z powietrza usuwane są m.in. pyły PM2,5 i PM (smog), wirusy, alergeny czy drobnoustroje. Warstwa filtrująca sprawia, że z pomieszczenia znikają najbardziej szkodliwe cząsteczki, a domownicy znacznie rzadziej zapadają na uporczywie infekcje.

Żywotność filtrów do oczyszczaczy powietrza IDEAL

Filtry do oczyszczaczy powietrza IDEAL PRO są opracowane we współpracy z firmą Freudenberg - światowym liderem w produkcji filtrów. Udało się więc osiągnąć maksymalnie wysoką skuteczność przy jednoczesnym zachowaniu niskiego oporu przepływu. W ten sposób podniesiono ich skuteczność, przedłużając ostatecznie ich żywotność.

Żywotność filtrów do oczyszczaczy IDEAL wynosi od 12 do 24 miesięcy. Urządzenia posiadają wskaźnik zużycia filtra, który informuje o konieczności jego wymiany. Dzięki temu sprzęty stale działają z maksymalną wydajnością, gwarantując czyste powietrze w Twoim domu lub biurze.

Serie oczyszczaczy IDEAL

W sklepie e-oczyszczacz.pl oferujemy 3 serie oczyszczaczy niemieckiej marki:

 • IDEAL AP
 • IDEAL AP PRO
 • IDEAL CLASSIC

Seria IDEAL AP to oczyszczacze powietrza z jonizatorem. Wykorzystują więc 4-etapowy system filtracji - klasycznym filtrom towarzyszy bowiem jonizacja. Urządzenia z jeszcze większą dokładnością neutralizują drobnoustroje (wirusy, bakterie) oraz alergeny. W urządzeniach pojawia się również antybakteryjna powłoka CleanCel. Otrzymały rekomendację PZH dla alergików i osób zmagających się z chorobami układu oddechowego.

Seria AP PRO to oczyszczacze powietrza z wysokiej klasy filtrem HEPA H14. Taki poziom filtracji jest zapewniany głównie z myślą o przestrzeniach wymagających sterylnych warunków, jak szpitale czy przychodnie zdrowia. Urządzenia cechuje wysoki CADR i niebywała skuteczność w usuwaniu mikrozanieczyszczeń w rozmiarze zaledwie 0,3 µm. Bez problemu usuwają pyły PM2,5 i PM10, wirusy, alergeny czy inne mikrozanieczyszczenia.

 

 

Seria CLASSIC to sprawdzone oczyszczacze powietrza wykorzystujące 6-stopniowy system filtracji AEON Blue. Za usuwanie zanieczyszczeń odpowiadają filtr wstępny, True HEPA H13, węgiel aktywny, powłoka antybakteryjna CleanCel, jonizator PlasmaWave i system OptiFlow. To skuteczne, energooszczędne i ciche urządzenia, które zapewniają komfortowe sterowanie (również za pomocą pilota).

Oczyszczacze z funkcją nawilżania IDEAL

W ofercie producenta pojawiły się również oczyszczacze powietrza z funkcją nawilżania:

Wszystkie oczyszczacze IDEAL z funkcją nawilżania wykorzystują metodę ewaporacji. To naturalny sposób łączenia suchego powietrza z cząsteczkami wody. Podobny proces występuje w przyrodzie. Użytkownicy nie muszą więc stosować żadnych środków chemicznych, a nawilżanie jest bezpieczne dla domowników i środowiska. Takie rozwiązanie pozwala również uniknąć ewentualnych zniszczeń - urządzenia nie generują białego nalotu czy mokrych plam.

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP35H wykorzystuje do nawilżania standardowy filtr nawilżający (matę). W modelach IDEAL AW40 i IDEAL AW60 producent zastosował dyski nawilżające o specjalnej strukturze. Rotujące elementy wychwytują zanieczyszczenia i umieszczają je w wodzie, a pył wodny wyrzucany z urządzenia zapewnia optymalną wilgotność. Zarówno dyski, jak i wnętrze urządzenia, pokrywa specjalna powłoka antybakteryjna CleanCel. Nie dochodzi więc do rozwoju szkodliwych drobnoustrojów. Użytkownicy doceniają również łatwość utrzymania w czystości (dyski można myć w zmywarce) oraz obecność praktycznego wskaźnika poziomu wody.

Oczyszczacze z funkcją nawilżania IDEAL wykorzystują higrostat. Takie rozwiązanie pozwala na bieżąco kontrolować warunki panujące w pomieszczeniu. Dzięki niemu urządzenie może osiągać i utrzymywać optymalny poziom wilgotności - w zakresie 40-60%. Parametry powietrza prezentuje czytelny wyświetlacz.

Czujniki w oczyszczaczach powietrza IDEAL

Urządzenia niemieckiej marki IDEAL zostały zaprojektowane w taki sposób, by ich obsługa była maksymalnie komfortowa. Właśnie dlatego oczyszczacze powietrza na bieżąco badają warunki w pomieszczeniu. W zależności od modelu, znajdziemy w nich m.in.:

 • czujnik pyłu - kontroluje stężenie szkodliwych mikrodrobin, takich jak np. pyły PM2,5 i PM10 (cząsteczki smogu), wirusy, alergeny czy inne drobnoustroje, które ze względu na swoje małe rozmiary są w stanie przeniknąć do organizmu człowieka;
 • czujnik zapachów - sprawdza poziom zagrażających zdrowiu lotnych związków organicznych (TVOC), zanieczyszczeń gazowych i nieprzyjemnych zapachów, które mogą pojawić się w domach;
 • czujnik wilgotności - bada poziom wilgotności względnej w pomieszczeniu i umożliwia urządzeniu dostosowanie prędkości nawilżania w taki sposób, by osiągnąć i utrzymać optymalne dla zdrowia parametry;
 • czujnik światła - kontroluje natężenie światła w pomieszczeniu, by na bieżąco dostosowywać jasność wskaźników, zapewniając tym samym odpowiednie warunki do wypoczynku.

Wszystkie dane pozyskane przez zastosowane czujniki można odczytać na wyświetlaczu lub sprawdzić w aplikacji mobilnej. To cenna wskazówka dla tych użytkowników, którzy korzystają z trybu manualnego. Prędkość wentylatora mogą zmieniać za pomocą panelu sterowania.

Tryby pracy oczyszczaczy IDEAL

Wbudowane czujniki sprawiają, że oczyszczacze powietrza IDEAL są w stanie pracować w sposób inteligentny. Urządzenia dostosowują swoje działania do najważniejszych potrzeb domowników. Oferują więc następujące tryby:

 • tryb automatyczny - oczyszczacze badają jakość powietrza i samoczynnie regulują prędkość pracy wentylatora w taki sposób, by wszystkie zanieczyszczenia usunąć w najkrótszym możliwym czasie;
 • tryb sleep - urządzenia pracują możliwie najciszej i przy wygaszonych wskaźnikach, zapewniając użytkownikom optymalne warunki do snu;
 • tryb baby - oczyszczacze powietrza oferują cichą pracę, która szczególnie sprawdza się w pokojach dziecięcych;
 • tryb interval - urządzenia umożliwiają zaprogramowanie powtarzalności wybranych trybów pracy;
 • yellow dust - oczyszczacze oferują również specjalny tryb do usuwania kurzu z powietrza, w którym są maksymalnie wrażliwe na pojawiające się zanieczyszczenia;
 • energy eye - urządzenia przechodzą w stan czuwania, by zużywać jak najmniejszą ilość energii.

Certyfikaty i atesty dla oczyszczaczy IDEAL

Oczyszczacze powietrza niemieckiej marki IDEAL to gwarancja najwyższej jakości i bezpieczeństwa. Urządzenia są doceniane przez liczące się instytucje na całym świecie. Producent może pochwalić się kilkoma bardzo ważnymi odznaczeniami.

 1. Certyfikat ECARF przyznany przez European Centre for Allergy Research Foundation (Fundację Europejskiego Centrum Badania Alergii). To potwierdzenie, że oczyszczacze są przyjazne dla alergików, astmatyków i osób zmagających się z chorobami górnych dróg oddechowych. Opinię wydają pracownicy czołowych europejskich uczelni medycznych.
 2. Atest PZH (Państwowego Zakładu Higieny), czyli instytucji uprawnionej do oceny jakości produktu i jego wpływu na ludzkie zdrowie. Wyróżnienie potwierdza, że oczyszczacze IDEAL są neutralne dla środowiska i użytkowników. Są więc w pełni bezpieczne w użytkowaniu.
 3. Certyfikat Institut Schwarzkopf to potwierdzenie, że oczyszczacze niemieckiej marki IDEAL mogą być użytkowane w pomieszczeniach placówek medycznych. To dla użytkownika gwarancja, że zapewniają najwyższy poziom filtracji powietrza.

Oczyszczacz powietrza sterowany telefonem

 

 

Oczyszczacze powietrza IDEAL z serii PRO można sterować za pomocą telefonu (z systemem Android lub iOS). Producent udostępnia aplikację mobilną IDEAL AIR PRO. Dzięki niej możliwe jest m.in.:

 • zdalne uruchamianie i wyłączanie urządzenia,
 • zmiana prędkości wentylatora,
 • sprawdzenie jakości powietrza w pomieszczeniu,
 • zweryfikowanie poziomu zużycia filtra,
 • ustawienie timera,
 • uruchomienie blokady rodzicielskiej.

To więc więc nie tylko urządzenia wysokiej jakości - oferują również komfort obsługi. Są zaprojektowane z myślą o wymagających nowoczesnych użytkownikach, których potrzebom będą w stanie sprostać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl