Oczyszczacze powietrza Blueair – szwedzka marka godna zaufania

 

Wysoka wydajność, cicha praca oraz atrakcyjny wygląd to cechy najlepiej charakteryzujące oczyszczacze powietrza szwedzkiej marki Blueair.

Wysoka wydajność rozumiana jako możliwość jak najszybszego dostarczenie jak największe dawki przefiltrowanego powietrza do pomieszczenia pozwala w możliwie najkrótszym czasie pozbyć się zanieczyszczeń z przestrzeni, w której przebywamy. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko zetknięcia z drobinami i ich negatywnego wpływu na nasz organizm. Wydajność mierzona współczynnikiem CADR (Clean Air Delivery Rate) wskazuje jak skutecznie działać będzie oczyszczacz w pomieszczeniu, w którym pracuje. Blueair rekomenduje aż 5 cykli filtracji na godzinę, dla zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Szwedzkie oczyszczacze zawdzięczają swą wydajność zastosowanym w nich nowoczesnym technologiom.

HEPASilent™ oraz HEPASilent Ultra to technologie łączące filtrację mechaniczną i elektrostatyczną w celu eliminacji ponad 99% drobnoustrojów oraz kurzu, pyłków, sierści, pleśni, lotnych związków organicznych i nieprzyjemnych zapachów domowych. W pierwszej fazie cząstki zanieczyszczeń naładowane zostają ładunkiem elektryczny by w kolejnej łatwiej zostać wychwyconymi przez filtry...

czytaj całość »
Jesień. Co ta barwna pora roku oznacza dla jakości powietrza, którym oddychamy?

Nastanie jesieni wprowadza nas w inny świat. Liście na drzewach i krzewach zmieniają barwę z zielonej na paletę odcieni brązów, żółcieni i czerwieni. Na drzewach dojrzewają jabłka i kasztany a runo leśne zapełnia się grzybami. Inaczej smakuje herbata z miodem i cytryną i ciepłe ciasto. Czasem zdarza się, że jesień przyjmuje barwy szarości a deszcze, wiatr i zachmurzone niebo czynią nasz świat ponurym. Ta pora roku pełna jest kontrastów.

Ten inny świat to również zmiany w powietrzu. Jest chłodniejsze, bardziej wilgotne, pełne nowych, intensywnych i charakterystycznych zapachów. Zmienia się też skład powietrza i pojawiają się w nim nowe zagrożenia dla naszego organizmu.

Jesienią więcej czasu spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych. Wahania temperatur sprawiają, że szczelnie zamykamy okna i drzwi, włączamy ogrzewanie a na zewnątrz częściej korzystamy z samochodu. Oznacza to więcej zanieczyszczeń, zarówno w powietrzu na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach. Warto przypomnieć, że powietrze w pomieszczeniach bywa nawet 10-cio krotnie bardziej zanieczyszczone niż to na zewnątrz!

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl