Oczyszczacze powietrza Winix

Oczyszczacze powietrza Winix to propozycja koreańskiego producenta, który dostarcza urządzenia poprawiające jakość wody i powietrza w domach i biurach. Sprzęty oferowane przez markę cechują się najwyższą jakością, którą potwierdzają liczne certyfikaty i atesty. Są jednocześnie wydajne, energooszczędne i ciche. Użytkownicy doceniają nie tylko ich skuteczność i komfort obsługi, ale również zrównoważone koszty - zarówno zakupu, jak i eksploatacji. Oczyszczacze łączą w sobie wszystko to, czego poszukuje nowoczesny, wymagający konsument.

Oczyszczacze powietrza WINIX

WINIX ZERO Pro Oczyszczacz powietrza z jonizacją PlasmaWave WINIX ZERO Pro Oczyszczacz powietrza z jonizacją PlasmaWave
Producent: WINIX
Cena:

1 139,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna: 1 399,00 zł

Najniższa cena: 1 399,00 zł

Cena netto: 926,02 zł

 • promocja
WINIX ZERO Compact Oczyszczacz powietrza z jonizacją PlasmaWave WINIX ZERO Compact Oczyszczacz powietrza z jonizacją PlasmaWave
Producent: WINIX
Cena:

599,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna: 669,00 zł

Najniższa cena: 669,00 zł

Cena netto: 486,99 zł

 • promocja
WINIX ZERO Oczyszczacz powietrza z jonizacją PlasmaWave WINIX ZERO Oczyszczacz powietrza z jonizacją PlasmaWave
Producent: WINIX
Cena:

849,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna: 989,00 zł

Najniższa cena: 819,00 zł

Cena netto: 690,24 zł

 • promocja
WINIX ZERO S Oczyszczacz powietrza z jonizacją PlasmaWave WINIX ZERO S Oczyszczacz powietrza z jonizacją PlasmaWave
Producent: WINIX
Cena:

1 099,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna: 1 269,00 zł

Najniższa cena: 1 269,00 zł

Cena netto: 893,50 zł

szt.
zobacz więcej
 • promocja
 • nowość

Filtry do oczyszczaczy Winix

Oczyszczacze powietrza Winix zapewniają 3-stopniową filtrację powietrza. Znajdziemy w nich sprawdzone zestawy filtrów, które kompleksowo rozprawiają się z większością zanieczyszczeń. Powietrze w Twoim domu może być w blisko 100% wolne od szkodliwego smogu, alergenów, wirusów czy bakterii.

 1. Filtr wstępny - to pierwszy etap filtracji, w którym zatrzymywane są największe zanieczyszczenia. Drobna siateczka wychwytuje kurz, włosy, sierść zwierząt czy pyłki. To skuteczna ochrona warstw głównych, która pozwala przedłużyć ich żywotność. Wymaga regularnego odkurzania celem utrzymania jego skuteczności.
 2. Filtr True HEPA H13 - to warstwa odpowiadająca za wychwytywanie najdrobniejszych zanieczyszczeń. Właśnie tutaj zatrzymują się cząsteczki smogu (pyły PM2,5 i PM10), wirusy, alergeny czy inne drobnoustroje. Jego skuteczność wynosi co najmniej 99,97%. W modelu Winix Zero Pro jest dodatkowo pokryty specjalną powłoką antymikrobową zaprojektowaną w celu powstrzymania wzrostu drobnoustrojów i bakterii na jego powierzchni.
 3. Filtr węglowy - to warstwa odpowiadająca za neutralizację szkodliwych gazów, w tym lotnych związków organicznych (TVOC). Dzięki zastosowanej technologii AOC usuwane są również najbardziej uporczywe zapachy, które mogą zrodzić się w domach, w tym m.in. dym papierosowy.

 

 

W oczyszczaczu powietrza Winix Zero Compact pojawił się filtr 3w1 w kształcie walca. Jego warstwy są dokładnie takie same, jak w innych modelach, natomiast specjalna konstrukcja pozwala na pobieranie powietrza ze wszystkich stron jednocześnie.

Żywotność filtrów do oczyszczaczy powietrza Winix

Filtry do oczyszczaczy powietrza Winix cechuje żywotność sięgająca 12 miesięcy. Ich ostateczny czas eksploatacji jest uzależniony jednak od wielu czynników. Największe znaczenie dla zużycia ma jakość powietrza w miejscu użytkowania oraz czas pracy urządzenia. Właśnie dlatego wszystkie oczyszczacze Winix dostępne w naszej ofercie posiadają wskaźnik zużycia filtrów, który na czas informuje o konieczności ich wymiany.

Technologia jonizacji PlasmaWave

Wszystkie oczyszczacze powietrza Winix dostępne w ofercie e-oczyszczacz.pl są wyposażone w funkcję jonizacji. Technologia PlasmaWave sprawia, że w urządzeniach wytwarzane są krótkie (trwające nanosekundy) wyładowania elektryczne. Na ich skutek powstają jony. Ich zadaniem jest osiadanie na powierzchniach napotkanych zanieczyszczeń i ich dezaktywacja. Na skutek zachodzących reakcji chemicznych w powietrzu pozostaje wyłącznie woda - jest ono więc nie tylko oczyszczone, ale również przyjemnie nawilżone.

Technologia jonizacji PlasmaWave przyczynia się do neutralizacji wirusów, bakterii, pleśni oraz alergenów. Nie wytwarza szkodliwego ozonu. Została wielokrotnie zbadana, a więc użytkownicy mają pewność, że jej stosowanie jest w pełni bezpieczne. Oczyszczacze Winix mogą być wykorzystywane we wszystkich pomieszczeniach. Są szczególnie polecane osobom zmagającym się z alergią czy astmą.

 

 

Korzyści ze stosowania jonizacji PlasmaWave to m.in.:

 • skuteczne usuwanie wirusów i bakterii z powietrza,
 • redukcja nieprzyjemnych zapachów,
 • zmniejszone tempo rozwoju pleśni,
 • zwiększona wydajność oczyszczania dzięki zmniejszeniu elektryczności statycznej.

Czujniki w oczyszczaczach powietrza Winix

Koreańskie oczyszczacze powietrza Winix na bieżąco kontrolują warunki panujące w pomieszczeniu. W zależności od konkretnego modelu, możesz znaleźć w nich:

 • czujnik pyłu, który bada stężenie szkodliwych mikrozanieczyszczeń - pyłów PM2,5 i PM10, wirusów, alergenów i innych cząsteczek niewidocznych gołym okiem, które mogą przeniknąć do ludzkiego organizmu;
 • czujnik zapachów, który bada poziom zagrażających zdrowiu lotnych związków organicznych (TVOC), zanieczyszczeń gazowych i nieprzyjemnych zapachów;
 • czujnik światła, który reaguje na zmiany natężenia oświetlenia w pomieszczeniu.

Dane pozyskane przez czujniki można sprawdzić na panelu sterowania. Kolorystyczny wskaźnik jakości powietrza zmienia swoją barwę w zależności od stopnia zanieczyszczenia. To cenna wskazówka dla osób, które korzystają z trybu manualnego. Do ich dyspozycji pozostają maksymalnie 4 prędkości wentylatora.

Tryby pracy oczyszczaczy Winix

Oczyszczacze powietrza Winix są zaprojektowane z myślą o nowoczesnych użytkownikach. Ci natomiast poszukują wygodnych, inteligentnych rozwiązań, które odpowiadają na ich najważniejsze potrzeby. Właśnie dlatego koreański producent zadbał o to, by w oczyszczaczach pojawiły się specjalne tryby:

 • tryb automatyczny, w którym urządzenie samoczynnie reguluje prędkość działania wentylatora względem realnych potrzeb - wykorzystuje dane z czujników jakości powietrza, by z maksymalną prędkością i precyzją usunąć wszystkie nagromadzone w pomieszczeniu zanieczyszczenia;
 • tryb sleep, w którym oczyszczacz działa na najniższych obrotach i z wygaszonymi wskaźnikami - cisza i ciemność to optymalne warunki dla zachowania higieny snu domowników.

Certyfikaty, atesty i nagrody

Wysokiej klasy filtry oraz technologia jonizacji PlasmaWave sprawiły, że koreańskie oczyszczacze zapewniają najwyższą skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń. Użytkownicy mogą oddychać powietrzem wolnym od pyłów, drobnoustrojów i alergenów. To szczególnie ważne dla osób, które mierzą się z alergią, astmą, POChP czy innymi chorobami górnych dróg oddechowych. Oczyszczacze Winix pomagają zminimalizować nasilenie takich objawów, jak m.in. katar, kaszel czy łzawiące oczy. Ich skuteczność potwierdzają certyfikaty ECARF i Allergy UK.

 

                                                     

 

To jednak nie wszystko. Oferowane przez sklep e-oczyszczacz.pl urządzenia Winix spełniają wysokie standardy jakości. Są bezpieczne w użytkowaniu i nie stanowią zagrożenia dla środowiska naturalnego. Potwierdzają to przyznane im certyfikaty ROHS (brak niebezpiecznych substancji), CE (bezpieczeństwo użytkowania) czy ARB Ozone (niewytwarzanie ozonu).

Oczyszczacze Winix zostały również docenione ze względu na swój minimalistyczny design. Wśród przyznanych im nagród należy wymienić m.in. RedDot Design, Good Design czy IF Design. Urządzenia nie tylko oczyszczają powietrze w pomieszczeniu, ale także mogą być jego ozdobą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl