Nastanie jesieni wprowadza nas w inny świat. Liście na drzewach i krzewach zmieniają barwę z zielonej na paletę odcieni brązów, żółcieni i czerwieni. Na drzewach dojrzewają jabłka i kasztany a runo leśne zapełnia się grzybami. Inaczej smakuje herbata z miodem i cytryną i ciepłe ciasto. Czasem zdarza się, że jesień przyjmuje barwy szarości a deszcze, wiatr i zachmurzone niebo czynią nasz świat ponurym. Ta pora roku pełna jest kontrastów.
Ten inny świat to również zmiany w powietrzu. Jest chłodniejsze, bardziej wilgotne, pełne nowych, intensywnych i charakterystycznych zapachów. Zmienia się też skład powietrza i pojawiają się w nim nowe zagrożenia dla naszego organizmu.
Jesienią więcej czasu spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych. Wahania temperatur sprawiają, że szczelnie zamykamy okna i drzwi, włączamy ogrzewanie a na zewnątrz częściej korzystamy z samochodu. Oznacza to więcej zanieczyszczeń, zarówno w powietrzu na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach. Warto przypomnieć, że powietrze w pomieszczeniach bywa nawet 10-cio krotnie bardziej zanieczyszczone niż to na zewnątrz!
Rzadsze wietrzenie pomieszczeń zmniejsza cyrkulację powietrza, powodując jego „zawieszanie się” w pomieszczeniach. Ogrzewanie osusza powietrze wewnątrz, ułatwiając utrzymywanie się w powietrzu pyłków, kurzu a wraz z nimi niebezpiecznych alergenów i patogenów. Zanieczyszczone powietrze z zewnątrz trafia do pomieszczeń, nie mogąc się z niego wydostać. W taki sposób rozwijają się i przenoszą z osoby na osobę wirusy, w tym przeziębienia i grypy a nawet SARS-COV-2. Wilgotne powietrze na zewnątrz sprzyja z kolei rozwojowi zarodników pleśni i innych grzybów, stanowiących niebezpieczeństwo dla ludzkiego organizmu, szczególnie dla alergików. Powietrze wypełniają też wszelkie zapachy i opary wydobywające się z domowego sprzętu, kuchni, środków czystości i wielu innych. Jesień to pora nowych wyzwań.
W utrzymaniu odpowiedniej jakości powietrza w pomieszczeniach posłuży z całą pewnością regularne wietrzenie pomieszczeń oraz sprawna wentylacja. Jesienią wzrasta również znaczenie oczyszczacza powietrza, urządzenia, które skutecznie zredukuje poziom zanieczyszczeń powietrza wewnątrz pomieszczeń. Przepuszczając powietrze przez wielowarstwowe filtry oczyszczacz powietrza usuwa z niego drobinki pyłków i kurzu, alergeny, w tym zarodniki pleśni i innych grzybów, niebezpieczne pyły zawieszone PM, bakterie i wirusy oraz opary i nieprzyjemne zapachy. Oczyszczacz powietrza z jonizatorem wzbogaci powietrze o bezpieczne jony dodatnie i ujemne, nadając mu lekkości i świeżości. Oczyszczacz z funkcją nawilżania pomoże dodatkowo w utrzymaniu odpowiedniego poziomu wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Skuteczność dobrych oczyszczaczy powietrza sięga 99,99%!
Wśród oczyszczaczy powietrza z filtracją mechaniczną na szczególną uwagę zasługują urządzenia koreańskiej marki COWAY. Do najlepszych oczyszczaczy powietrza z jonizacją oraz oczyszczaczy powietrza z jonizacją i funkcją nawilżania zdecydowanie zaliczyć należy urządzenia japońskiej marki SHARP.
Poznaj ofertę naprawdę dobrych oczyszczaczy powietrza na www.e-oczyszczacz.pl.